TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koneserzy Solarisów z drugiej ręki: MZK Kutno
INFOBUS.PL - Opublikowano: 08.11.2018 15:45:25
Koneserzy Solarisów z drugiej ręki: MZK Kutno

MZK w Kutnie posiada obecnie trzy Solarisy w swojej flocie. Jednak ten stan może ulec zmianie. Przewoźnik szuka jednego używanego autobusu tej marki. Choć nie jest powiedziane to wprost to na celowniku jest Urbino 12.

Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie posiada obecnie trzy Solarisy w swojej flocie. Jednak ten stan może ulec zmianie. Przewoźnik szuka jednego używanego autobusu tej marki. Choć nie jest powiedziane to wprost to na celowniku jest Urbino 12.

Przewoźnik chce kupić używanego Solarisa. Musi to być egzemplarz wyprodukowane nie wcześniej niż w 2007 roku i o przebiegu nie większym niż 900 000 km. Ma umożliwiać podróż min. 85 pasażerom, w tym min. 26 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez 3 wejścia w układzie 2-2-2.

Autobus muszi być napędzany silnikiem diesla. Jednostka ma być o mocy przynajmniej 188 kW, mieć min. 8 l pojemności skokowej oraz spełniać przynajmniej normę Euro 4. Ma ona być zblokowana automatyczną skrzynią biegów, wobec której MZK nie ma jakichś szczególnych wymagań. W komorze silnika musi się znajdować system detekcji i gaszenia pożaru.

Pojazdy muszą być klimatyzowane i monitorowane. Każdy musi posiadać przynajmniej dwa zewnętrzne wyświetlacze diodowe- przedni i tylni. Odbiór interesującego spółkę autobusu nastąpi ciągu 3 dni od podpisania umowy w siedzibie sprzedawcy. Tempo jest jakie jest a to oznacza, że MZK jest świetnie rozeznane w kwestii dostępności interesujących przewoźnika pojazdów.

Oferty można składać do 14 listopada. Ich ocenie posłużą cztery kryteria. Cena ma 60% wagi. 20% można zdobyć za przyspieszenie terminu dostawy autobusu do Kutna do 3 dni od podpisania umowy. Po 10% można uzyskać za zagwarantowanie zabezpieczenia zakupu części zamiennych oraz wskazanie stacji serwisowej w promieniu maksymalnie 120 km od Kutna.

MZK użytkuje już trzy Solarisy. W 2016 roku przewoźnik kupił dwa Urbino 12 w komplecie downsizingowym. Rok później do Kutna przyjechał jeszcze jeden "jamnik", tym razem już w zupełnie innej odsłonie. Był to już Nowy Urbino 10,5.

Teraz MZK chce znów wrócić do III generacji. Jednocześnie wydaje się, że spółka wzięła przykład z Torunia i Zamościa. Co więc pojawi się w Kutnie? Daleko szukać nie trzeba.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MZK Kutno
Solaris
używane
  • Bartek Pietrzykowski – 11.11.2018

    Zgierz nigdy nie kupi Solarisa. Najlepiej stare Mercedesy Citaro skupować w cenie złomu.

  • Sławomir Gugała – 13.11.2018

    Mobilis wiem że miał min.2006 -7.Można na autoline kupić .Pochodzą z Mobilisu 2006-2009

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.