TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kongo: Kolizja cysterny i autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 09.10.2018 13:37:05

6 października - na zachodzie Demokratycznej Republiki Konga - doszło do kolizji cysterny i autobusu

Co najmniej 50 osób zginęło, a ponad 100 doznało poparzeń drugiego stopnia na zachodzie Demokratycznej Republiki Konga, gdzie w sobotę doszło do kolizji cysterny i autobusu.

Gdy okoliczni mieszkańcy próbowali zebrać wyciekające paliwo, doszło do pożaru.

- Wyrażamy ubolewanie z powodu śmierci tych osób - przekazał agencji AP przedstawiciel władz prowincji Kongo Środkowe, Atu Matubuana.

Jak dodał, trwają przygotowania do ustalenia tożsamości ofiar śmiertelnych i ich pogrzebu.

Lokalna misja pokojowa ONZ zaoferowała pomoc władzom w postaci dziewięciu karetek, które udały się do Kisantu, by usprawnić transport rannych. Do podobnego wypadku doszło w 2010 roku, gdy cysterna wywróciła się i zapaliła na drodze w prowincji Kiwu Południowe na wschodzie kraju. Wiele z ponad 200 ofiar śmiertelnych tamtego wypadku to były osoby, które próbowały zebrać wylewające się z ciężarówki paliwo. (PAP)WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Kongo
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.