TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec gazowego serialu w Lublinie? MPK vs Alkom
RADIO LUBLIN InfoBus.pl - Opublikowano: 17.06.2016 14:17:42 2 komentarze
Koniec gazowego serialu w Lublinie? MPK vs Alkom

MPK Lublin wygrało drugi ?gazowy? proces i nie musi zapłacić za autobusy zasilane CNG, które przewoźnik miał wynająć od warszawskiej firmy Alkom - 9 lat temu!

MPK Lublin wygrało drugi ?gazowy? proces i nie musi zapłacić za autobusy zasilane CNG, które przewoźnik miał wynająć od warszawskiej firmy Alkom - 9 lat temu! 

Wówczas lubelska firma wynajęła autobusy zasilane gazem ziemnym od spółki Alkom, która teraz domaga się od MPK ponad miliona złotych odszkodowania. Sprawa jest o tyle kuriozalna, że dwa pojazdy Mercedes-Benz O405N CNG, w których zawiodły silniki i o które toczył się sądowy spór, od 9 lat stoją w zajezdni przy ulicy Grygowej.

Przypomnijmy - umowa między Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Lublinie a Alkom podpisana została w 2007 roku. Wówczas przewoźnik wynajął od warszawskiej spółki dwa używane Mercedesy zasilane sprężonym gazem ziemnym CNG. Po kilku miesiącach zepsute autobusy zostały odholowane do zajezdni. Z tego powodu MPK wypowiedziało umowę spółce Alkom. Ale firma zajmująca się na co dzień sprzedażą używanych pojazdów odmówiła ich przyjęcia przed końcem umowy i oddała sprawę do sądu. Co więcej, warszawska spółka nie zgadzała się z zarzutami MPK o niesprawności pojazdów i domagała się zasądzenia od lubelskiego przewoźnika ponad miliona złotych na poczet odszkodowania.

Proces toczył się w Warszawie. Sąd pierwszej instancji przyznał rację MPK Lublin. Wyrok potwierdził teraz sąd drugiej instancji. Teraz spółce Alkom zostaje tylko kasacja. W tej sytuacji proponujemy też MPK Lublin wysłać do Warszawy rachunek za parkowanie obu pojazdów na terenie przedsiębiorstwa. Przy niskiej kwocie 10 zł za dzień wychodzi suma ponad 30 tyś zł. 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Lublin
Alkom
sąd
  • solaris2284 – 17.06.2016

    Nawet gdyby alkom zapłacił za parkowanie,MPK Lublin i tak te pieniądze by przejadł zamiast zainwestować

  • Filip – 19.06.2016

    Roszczenia za parkowanie przez 10 lat przedawniły się co najmniej o 7 lat...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.