TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kontrole ponad 100 autobusów i trolejbusów w Tychach – bez zastrzeżeń
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.07.2020 10:00:25
Kontrole ponad 100 autobusów i trolejbusów w Tychach – bez zastrzeżeń

Bez zastrzeżeń zakończyły się kontrole prawie 110 pojazdów komunikacji miejskiej wraz z ich kierowcami w Tychach.

Bez zastrzeżeń zakończyły się kontrole prawie 110 pojazdów komunikacji miejskiej wraz z ich kierowcami w Tychach. To początek serii takich kontroli w regionie, zainicjowanych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego, Inspekcję Transportu Drogowego i policję.

Jak poinformował PAP w czwartek Michał Wawrzaszek, rzecznik ZTM, poprzez który Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia organizuje komunikację miejską w regionie, akcję zaproponowano odpowiednim służbom przed tygodniem. Jako pierwszą lokalizację wybrano Tychy, gdzie przewoźnikami są samorządowe spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Tychach oraz Tyskie Linie Trolejbusowe.

"Dziś w Tychach we współpracy z ITD, wydziałem ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendą Miejską Policji w Tychach skontrolowaliśmy prawie 110 pojazdów i kierowców. Badano m.in. stan psychofizyczny kierowców i sprawdzano dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdów komunikacji miejskiej. Nie wykazano nieprawidłowości" – zapewnił Wawrzaszek.

Jak uściślił, stan psychofizyczny kierowców kontrolowany był poprzez badanie trzeźwości. Przygotowane były też narkotesty - w razie podejrzenia, że kierujący mogą być pod wpływem środków psychoaktywnych. Podczas kontroli nie doszło do takiego podejrzenia, w związku z czym testy nie zostały użyte.

Kolejne kontrole na podobną skalę mają odbywać się w kolejnych tygodniach co kilka dni w innych miejscach regionu.

Zarząd Transportu Metropolitalnego (ZTM) jest jednym z największych organizatorów transportu publicznego w Polsce. Na ulice 41 miast i gmin GZM oraz 12 miast z nią sąsiadujących wysyła ok. 1,5 tys. autobusów, tramwajów i trolejbusów. Wszystkie te pojazdy, należące do ok. 40 operatorów, obsługują ok. 450 linii i zatrzymują się na prawie 7 tys. przystanków. W 2019 r. pokonały ponad 100 mln km, obsługując ok. 250 mln przejazdów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tychy
kontrola
ITD