TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Korea Płn: Wypadek autokaru
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.04.2018 11:26:48

36 osób, w tym 32 Chińczyków, zginęło w wypadku autokaru w Korei Płn.


32 Chińczyków i czterech Północnych Koreańczyków zginęło w wypadku autokaru z turystami w prowincji Hwanghae Północne na południu Korei Płn. - poinformowało w poniedziałek chińskie MSZ.

Dwóch chińskich turystów odniosło poważne obrażenie i znajduje się w ciężkim stanie - dodano.

Rzecznik MSZ Chin Lu Kang potwierdził na konferencji prasowej wcześniejsze doniesienia, że do wypadku drogowego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Hwanghae Północne, na południe od Pjongjangu. Jednak - jak zastrzegł - okoliczności wypadku nie są jasne.

Nie wiadomo też, ile dokładnie osób podróżowało autokarem.

W materiale filmowym pokazanym w chińskiej telewizji CCTV widać wrak autokaru przewróconego kołami do góry. W nagraniu pokazano, że na miejsce wypadku przybyły ekipy ratunkowe, a ranni byli opatrywani w szpitalu - podaje agencja Associated Press.

Chińczycy należą do turystów, którzy najliczniejszej odwiedzają odizolowaną od świata Koreę Północną; często składają hołd w miejscach związanych z chińską interwencją w czasie wojny koreańskiej z lat 1950-1953. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Korea
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.