TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kościerzyna ma branie. 4 oferty! Wygra Isuzu?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.06.2018 15:10:00
Kościerzyna ma branie. 4 oferty! Wygra Isuzu?

Kościerzyna do dziś, 14 czerwca czekała na oferty w przetargu na dostawę 5 autobusów klasy MIDI. Miasto otrzymało aż cztery oferty od bardzo ciekawego zestawu autobusowych graczy.

Kościerzyna do dziś, 14 czerwca czekała na oferty w przetargu na dostawę 5 autobusów klasy MIDI. Miasto otrzymało aż cztery oferty od bardzo ciekawego zestawu autobusowych graczy.

Przypomnijmy, że kościerski przetarg ogłoszono w drugiej połowie kwietnia. Miasto celuje w pojazdy klasy MIDI. Mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 8,5 – 10 m (+- 2%). Każdy z nich ma umożliwiać podróż przynajmniej 60 pasażerom. Nie mniej jak 18 osób mają mieć zapewniony przejazd na miejscach siedzących. Dopuszczono aż cztery warianty układu drzwi. Mogą to być wejścia w układzie 2-2-0, 1-2-0, 1-2-1 lub 2-2-1. Szczegółowo wymagania wobec nowych nabytków opisaliśmy tutaj. Autobusy mają pojawić się w Kościerzynie w ciągu maksymalnie sześciu miesięcy od podpisania umowy.

Dziś upłynął termin składania ofert. Miasto na autobusowe zakupy przygotowało 4 000 000 PL brutto. Oznacza to, że za jeden pojazd urzędnicy są w stanie zapłacić maksymalnie 650 406,50 PLN netto. Z czterech ofert, które dziś otwarto tylko jedna mieści się w tych szacunkach.

Pierwszą przedstawił Autosan. Opiewa ona na 4 858 500 PLN brutto. Wydaje się, że dla Kościerzyny producent zaoferował pojazdy SanCity 9LE. Jeden został wyceniony na 790 000 PLN netto. Drug i jednocześnie najdroższym oferentem jest Ursus. Chciałby on zarobić 5 295 150 PLN brutto. Jeden autobus zaproponowano Kościerzynie w cenie 861 000 PLN netto. Najprawdopodobniej to model CS10LF.

Trzecią i jednocześnie jedyną mieszczącą się w kosztorysie ofertę przedstawiła firma PeterBus z Warszawy. Chce ona sprzedać miastu autobusy Temsa MD9LE za 3 718 044 PLN brutto. Jeden został wyceniony na 604 560 PLN netto. Nieco droższa oferta została przedstawiona przez firmę BUSIMPORT PL z Gierłatowa. Za dostawę pięciu Isuzu Citibus 9,5LE chciałaby zainkasować 4 005 802,50 PLN brutto. Jeden autobus kosztowałby 651 350 PLN netto, a więc minimalnie powyżej szacunków.

Teraz ruch po stronie miasta. Cena ma 60% wagi, a pozostałe 40% można zdobyć za objęcie autobusów czteroletnią gwarancją. PeterBus w tym drugim kryterium nie zdobędzie punktów, a BUSIMPORT PL zyska komplet. Wydaje się więc, że jeśli Kościerzyna dołoży to kupi autobusy Isuzu. A dużo nie trzeba dorzucać.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Kościerzyna
UM
Autosan
Ursus
Temsa
PeterBus
Isuzu
BUSIMPORT PL
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.