TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koszalin: Policja zapowiada kontrole autokarów
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.01.2018 17:07:34

Policja przed feriami zapowiada kontrole autokarów

Koszalińska drogówka wraz z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będzie kontrolować autobusy, które podczas ferii, czyli między 15 a 28 stycznia, zawiozą dzieci na zimowy wypoczynek i przywiozą do domu.

Województwo zachodniopomorskie, w tym Koszalin, jest jednym z czterech - obok: dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego - w którym dzieci rozpoczną ferie zimowe w pierwszym zaplanowanym przez MEN terminie, czyli między 15 a 28 stycznia.

Koszalińska policja już zapowiada, że "w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyjeżdżających na ferie zimowe funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Koszalin wspólnie z pracownikami ITD będą prowadzili kontrole autobusów zajmujących się obsługą transportową wycieczek".

Policjanci i inspektorzy sprawdzą trzeźwość kierowcy, jego uprawnienia i dokumenty pojazdu, a także stan techniczny autokaru - jego ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz to, czy jest wyposażony w obowiązkowe urządzenia poprawiające bezpieczeństwo jego pasażerów.

Policja zapewnia, że będzie reagować na zgłoszenia od rodziców, którzy swoje dzieci zamierzają wysyłać na zorganizowany zimowy wypoczynek i chcą mieć pewność, że te bezpiecznie dojadą do celu.

Zgłoszenie z prośbą o kontrolę autokaru należy kierować telefonicznie do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie pod numer 94 342 93 74 lub do ITD pod numer 94 345 99 39 w godz. 7.30 - 15.30 na co najmniej dwa dni przed terminem wycieczki.

Po sprawdzeniu pojazdu i jego kierowcy policjanci wystawią odpowiedni protokół, którego okazania mogą żądać opiekunowie wyjeżdżających na ferie dzieci.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ferie
Policja
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.