TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krajowa bierze autobusy z Polski. Od Solarisa.
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.05.2020 16:00:42
Krajowa bierze autobusy z Polski. Od Solarisa.

Miasto Krajowa w Rumunii zamawia 16 przegubowych autobusów elektrycznych.

Miasto Krajowa w Rumunii zamawia 16 przegubowych autobusów elektrycznych

W kwietniu Solaris i władze rumuńskiego miasta Krajowa podpisali umowę na dostawę 16 autobusów elektrycznych Urbino 18 electric.

Ten pierwszy raz

Władze miasta Krajowa w południowej części Rumunii zakupiły szesnaście 18-metrowych autobusów marki Solaris.

Zgodnie z umową podpisaną 28.04., Krajowa otrzyma wszystkie elektrobusy najpóźniej w lipcu 2021 roku.

Wartość kontraktu wynosi około 12 mln euro, z czego większość pochodzi ze środków europejskich. Inwestycja w ultranowoczesne, bezemisyjne autobusy poprawi jakość powietrza w mieście i podniesie komfort życia mieszkańców.

Władze miasta po raz pierwszy zdecydowały się na pojazdy bateryjne, dlatego w ramach kontraktu Solaris dostarczy także ładowarki – zarówno urządzenia do nocnego ładowania, jak i szybkie ładowarki pantografowe.

Co pod maską?

Napęd w przegubowych elektrobusach zapewni silnik centralny o mocy 240 kW. Każdy z elektrycznych pojazdów będzie posiadał baterie Solaris High Energy. Magazyny energii będą ładowane poprzez tzw. "odwrócone" pantografy, czyli urządzenia, które będą opuszczać się na autobus z masztu ładowarki pantografowej.

To pierwsza inwestycja miasta w autobusy bateryjne. W ramach kontraktu Solaris jest odpowiedzialny także za dostarczenie niezbędnej infrastruktury ładowania pojazdów. Wraz z autobusami do miasta zawita 20 ładowarek. W ciągu dnia Urbino electric będą uzupełniały energię w bateriach za pomocą 4 ładowarek pantografowych, nocą zaś poprzez 16 ładowarek plug-in.

W klimatyzowanych Solarisach zostanie zapewniony dostęp do sieci WiFi, a pasażerowie będą mogli podładować swoje telefony za pomocą kilku ładowarek USB. Na pokładzie dostępny będzie system informacji pasażerskiej, a także złożony z 7 kamer monitoring, zwiększający bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Ponadto w autobusach zostaną zamontowane urządzenia liczące pasażerów.

Solaris jest jednym z czołowych producentów autobusów elektrycznych w Europie. Portfel zamówień obejmuje w tej chwili około 1000 zero-emisyjnych pojazdów, które producent sprzedał już do 18 państw.

Krajowa jest drugim miastem w Rumunii, które zdecydowało się na autobusy elektryczne Solaris w swojej flocie. 41 pojazdów Urbino 12 electric producent dostarczył już do Kluż-Napoki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
Rumunia