TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków: Bomba w miejskim autobusie? [AKTUALIZACJA]
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 26.02.2020 12:00:04
Kraków: Bomba w miejskim autobusie? fot. Policja

W Krakowie znaleziono podejrzany pakunek w autobusie; prawdopodobnie z materiałami pirotechnicznymi.

26 lutego w Krakowie znaleziono podejrzany pakunek w autobusie; prawdopodobnie z materiałami pirotechnicznymi.

Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli w środę podejrzany pakunek, który został znaleziony rano w jednym z autobusów MPK w Krakowie. Pojazd został odgrodzony i zabezpieczony na pętli. Według policji w pakunku może znajdować się materiał pirotechniczny.

Linia 107

Jak poinformował PAP rzecznik krakowskiej policji Piotr Szpiech, podejrzaną reklamówkę z pudełkiem w środku znalazł kierowca autobusu nr 107 w pobliżu pętli przy ul. Drużbackiej. Na miejsce wezwał policję, która odgrodziła pojazd. Pirotechnicy zabezpieczają znalezisko.

Według rzecznika w pakunku prawdopodobnie znajdują się "jakieś ładunki pirotechniczne". Na razie nie wiadomo, czy są to np. petardy lub race, i w jaki sposób znalazły się w autobusie. Ostatecznie potwierdzi to ekipa pirotechniczna.

Podejrzany pakunek został wywieziony na poligon i tam zneutralizowany.

Aktualizacja z 13.00

Policyjni pirotechnicy zabezpieczyli w środę podejrzany pakunek, który został znaleziony rano w jednym z autobusów MPK w Krakowie. Okazało się, że były w nim petardy – podał PAP rzecznik komendy miejskiej policji Piotr Szpiech.

Podejrzaną reklamówkę z pudełkiem w środku znalazł kierowca autobusu nr 107 w pobliżu pętli przy ul. Drużbackiej. Na miejsce wezwał policję, która odgrodziła pojazd. Pirotechnicy zabezpieczyli znalezisko i wywieźli je w bezpieczne miejsce.

Wstępnie policja informowała, że w pakunku prawdopodobnie znajdują się "jakieś ładunki pirotechniczne". Po jego zbadaniu przez pirotechników okazało się, że są to petardy, które można kupić w zwykłym sklepie.

"Petardy zostały zabezpieczone i wywiezione. Będziemy ustalać, w jakich okolicznościach znalazły się w autobusie" - zaznaczył rzecznik policji. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
MPK Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.