TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków chce zwolnić kierowców ze sprzedaży biletów
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.05.2020 18:00:25
Kraków chce zwolnić kierowców ze sprzedaży biletów; fot. MPK Kraków

Kraków przygotował nowelizację uchwały w zakresie zakupu biletów komunikacji miejskiej u kierowców autobusów i motorniczych tramwajów.

Kraków przygotował nowelizację uchwały w zakresie zakupu biletów komunikacji miejskiej u kierowców autobusów i motorniczych tramwajów.

Obecnie, z powodu pandemii koronawirusa, sprzedaż biletów przez prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej są zawieszone od ponad dwóch miesięcy do odwołania. Pasażerowie się nie skarżą, a dla prowadzących pojazdy to zdecydowane ułatwienie w codziennej pracy i wyższe bezpieczeństwo w dobie epidemii. Zresztą przy takiej liczbie biletomatów w KKM, pasażerowie epizodycznie korzystali z możliwość nabycia biletów u kierującego – np. podczas awarii automatów. Teraz nie będzie takiej opcji.

-"Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego wywołany wirusem SARS-CoV-2, będący m. in. przyczyną wydzielenia stref bezpieczeństwa dla kierowców i motorniczych, sposobność zakupu biletu u prowadzącego pojazd została tymczasowo ograniczona. Należy przy tym podkreślić, że sprzedaż biletów w środkach Komunikacji Miejskiej w Krakowie stanowi jedynie uzupełniającą formę dystrybucji biletów. Gmina Miejska Kraków oferuje wiele kanałów sprzedaży biletów ważnych w transporcie zbiorowym, do których można zaliczyć m. in. Punkty Sprzedaży Biletów, stacjonarne automaty biletowe, wybrane punkty handlowe, czy dostępne aplikacje mobilne" - napisano w uzasadnieniu prezydenckiego projektu zmian.

Lepsza koncentracja

W uzasadnieniu zwrócono też uwagę, że na nowela powinna pozytywnie wpłynąć na bezpieczeństwo w komunikacji.

-"Priorytetem dla prowadzących pojazdy jest w pierwszej kolejności dbanie o bezpieczeństwo podczas kierowania danym środkiem transportu. Natomiast zadanie to jest dodatkowo utrudnione w przypadku podejmowania wskazanych czynności" – napisali krakowscy urzędnicy.

Teraz decyzja należy do radnych miejskich, ale wynik głosowania w Radzie wydaje się być tylko formalnością.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MPK Kraków