TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków daje przykład! Protest 215 autokarów! [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.06.2020 19:30:29
Autokarowy protest: Kraków daje przykład! 215 autobusów! [FILM]; fot. UM Kraków

30 czerwca, Kraków rozpoczął protest autobusowych przewoźników. Jutro autokary wyjadą na ulice innych polskich miast.

30 czerwca, Kraków rozpoczął protest autobusowych przewoźników. Jutro autokary wyjadą na ulice innych polskich miast.

O celach protestu i zasadach przejazdu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Start pod Wawelem

Dzisiejszy, krakowski protest to preludium do tego, co jutro wydarzy się w największych miastach w Polsce. Autobusowa branża chce w ten sposób zwrócić uwagę na swoje problemy. I w Krakowie to jej się udało! To świetny podkład przed czwartkowymi rozmowami w Ministerstwie Rozwoju. Jest moc!

Jutro protestuje Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław!

Swój przejazd przez Kraków, kierowcy autokarów rozpoczęli od parkingu pod Wawelem. Potem 215 pojazdów (według Wyborczej, a 150 autobusów według innych gazet) przejechało głównymi ulicami miasta doprowadzając do niemal całkowitego paraliżu komunikacyjnego. Korki notowano na II obwodnicy; kierowcy zgłaszali, że opóźnienia w ruchu sięgają prawie 30 minut.

Tych negatywnych skutków niestety nie dało się uniknąć, gdyż rząd słucha tylko tych, którzy potrafią na niego nacisnąć. Inaczej pozostaje głuchy. A branża przewozowa bardzo mocno ucierpiała na pandemii koronawirusa.

-"Nasze biznesy po prostu niebawem upadną – powiedział na antenie RMF FM Grzegorz Urbanik, właściciel jeden z firm transportowych, który pojawił się na proteście.

Zobaczcie to na filmie:

To nie koniec

Przewoźnicy zapowiadają, że jeżeli rozmowy ze stroną rządową nie odniosą skutku, to w przyszłym tygodniu będą blokować ruch w wielu polskich miastach.

Przedsiębiorcy domagają się od rządu dopłat do pensji minimalnej przez najbliższe sześć miesięcy oraz subwencji do autokaru od 6 do 10 tys. zł miesięcznie na autokar. Jej wysokość ma być uzależniona od ekologicznej normy EURO 4-6. Chcą też, aby rząd całkowicie pokrył lub umorzył składki ZUS dla tej branży do końca roku.

W czwartek, 2 lipca, przedstawiciele branży turystycznej mają się spotkać z wicepremier Jadwigą Emilewicz i wiążą ogromne nadzieje z tym, że rozmowy pomogą rozwiązać ich problem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
protest
autokar
PSPA