TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków: Ugoda między ZDiT i MPK
ZDIT KRAKÓW 28.01.2008 - Opublikowano: 28.01.2008 10:30:39
Kraków: Ugoda między ZDiT i MPK

Na polecenie Prezydenta Miasta Krakowa, pana Jacka Majchrowskiego, w dniu dzisiejszym doszło do kolejnego spotkania między przedstawicielami Zarządu Dróg i Transportu oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w sprawie kary nałożonej na przewoźnika w 2006 roku.

Na polecenie Prezydenta Miasta Krakowa, pana Jacka Majchrowskiego, w dniu dzisiejszym doszło do kolejnego spotkania między przedstawicielami Zarządu Dróg i Transportu oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w sprawie kary nałożonej na przewoźnika w 2006 roku. W wyniku rozmów zawarte zostało porozumienie, na mocy którego ZDiT wycofał pozew o zapłatę należności, a MPK, uznając zawarte w pozwie racje ZDiT, zobowiązało się do nieodpłatnego zrealizowania usług komunikacyjnych o wartości 50 tysięcy złotych dla Gminy Miejskiej Kraków. „Nasz grudniowy pozew nie był nieuzasadniony. Należy pamiętać, że choć ZDiT i MPK to jednostki Miasta Kraków, to ich współpraca jest regulowana umową prawa cywilnego. Do zadań ZDiT należy kontrola jakości świadczonych przez przewoźnika usług i będziemy egzekwować te zapisy kontraktu, które na to pozwalają. Zalecone przez Pana Prezydenta rozmowy w sprawie ugody skończyły się porozumieniem, ale gdyby jednostki i tym razem nie ustaliły wspólnego stanowiska, spór byłby roztrzygany przed sądem.' - powiedział Wit Nirski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu. Koszty postępowania sądowego zostały po połowie podzielone między strony.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK
ZDiT
Kraków
sąd
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.