TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Królowa w nowej roli. Setra stała się...
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.10.2019 14:00:23
Królowa w nowej roli. Setra stała się...

Rodzinna firma Eventwc z niemieckiego Gütersloh wpadła na niecodzienny pomysł. Przedsiębiorcy przebudowali kultowy autobus przegubowy Setra SG221UL... w luksusowy autobus toaletowy.

Rodzinna firma Eventwc z niemieckiego Gütersloh wpadła na niecodzienny pomysł. Przedsiębiorcy przebudowali kultowy autobus przegubowy Setra SG221UL... w luksusowy autobus do mycia.

Przegubowa SG221UL z 1994 roku jest wyposażona między innymi w podświetlane diody LED umywalki, elektryczne suszarki do rąk, podłogi w kolorze antracytu, a także w system nawiewu i wywiewu. Ponadto w przegubowej magistrali Setra zainstalowano system audio i pięć monitorów wideo.

-"Wymaganą czystość zapewnia wyłącznie nasz własny personel serwisowy, który zna wszystkie kąty pojazdu" - wyjaśnia Ben Blomberg z Eventwc, który wraz ze swoim bratem wprowadził w życie pomysł na mobilne urządzenie sanitarne.

-"Zachowaliśmy cztery oryginalne fotele do jadalni, ale dla wygody zostały one obite tapicerką. Ściany wewnętrzne zostały zaizolowane i tapetowane, na podłodze położono laminat. Niektóre oryginalne okna pozostały, inne zostały zastąpione oknami uchylnymi. Meble zostały wykonane na zamówienie i dostosowane " - powiedział Claude Schmitt z Eventwc.

Flota firmy składa się obecnie z czterech pojazdów, które są wykorzystywane między innymi na imprezach firmowych, targach, festiwalach miejskich oraz w kulisach festiwali muzycznych w Niemczech, Austrii, Polsce, Szwajcarii, Holandii i Belgii.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Setra
oldtimer
Niemcy