TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krosno kupi 21 autobusów. Dzięki Unii
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2017 12:20:04 6 komentarzy
Krosno chce kupić 21 autobusów. Dzięki Unii

Projekt Gminy Krosno zajął drugie miejsce w unijnym konkursie województwa podkarpackiego w zakresie transportu niskoemisyjnego. To w skrócie 21 autobusów, 56 wiat przystankowych i 11 tablic elektronicznych.

16 marca 2017 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał unijne dotacje dla 6. lokalnych projektów w zakresie niskoemisyjnego transportu miejskiego. Projekt Gminy Krosno zajął drugie miejsce na liście - po Stalowej Woli - z liczbą 81 pkt.

Przyjrzyjmy się temu co chce kupić Krosno w ramach "Rozwoju transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno" o wartości 38 440 027,80 PLN brutto, w tym 27 316 386,63 PLN brutto unijnego dofinansowania.

- "To będzie nowa jakość w transporcie publicznym" - zapowiada magistrat, który za prawie 38,5 mln zł zakupi 21 nowoczesnych autobusów dla MKS Krosno oraz dodatkowe wyposażenie poprawiające jakość i bezpieczeństwo komunikacji miejskiej. 70 proc. kosztów inwestycji pokryje Unia Europejska.

Krosno planuje kupić:

 • 21 nowych niskopodłogowych autobusów, w tym: 11 klasy MAXI o napędzie hybrydowym elektryczno-spalinowym, 8 klasy MAXI o napędzie diesel Euro 6 oraz 2 miejskie MINI-busy;

 • 56 nowych wiat autobusowych, z czego 11 wyposażonych będzie w elektroniczne tablice, a 12 w kamery;

 • 3 nowe biletomaty

 • stworzyć nową stronę internetową i aplikację pozwalającą szybko wyszukać połączenia i sprawdzić rozkłady jazdy.

 • przebudować 3 zatoki autobusowe w okolicach ul. Żwirki i Wigury oraz Wojska Polskiego.

 • doposażyć starsze autobusy w system informacji pasażerskiej i monitoring.

- Projekt będzie realizowany z gminami partnerskimi z MOF Krosno tj. Korczyna, Krościenko Wyżne, Wojaszówka, Miejsce Piastowe i Chorkówka. Serdecznie dziękuję wójtom za dotychczasową współpracę. Szczególnie dziękuję zespołowi z urzędu miasta i pozostałych gmin partnerskich za zaangażowanie w przygotowanie tego projektu - napisał na swoim Facebooku Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna. - Naszym celem jest wdrożenie usprawnień w komunikacji miejskiej. Chcemy, żeby dotychczasowi pasażerowie podróżowali w lepszych warunkach oraz zachęcić tych, którzy dzisiaj nie korzystają z MKS, żeby przesiedli się z samochodu do komunikacji miejskiej."

Zanim nowy tabor i sprzęt pojawi się na ulicach, upłynie przynajmniej kilkanaście miesięcy. Po podpisaniu umów z Urzędem Marszałkowskim i gminami partnerskimi w ramach MOF, miasto jeszcze w tym roku rozpisze przetargi. Czas realizacji dostaw to przynajmniej kilka miesięcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MKS Krosno
unia
RPO
 • PodróżującyPoEuropie – 20.03.2017

  NA PEWNO WYGRA AUTOSAN. A Dzieci internetu stwierdzą że wygra Solaris bo im rozdaje modele . Pozdrawiam załogę Autosan .

 • pako – 20.03.2017

  Pasuje mi do tego autosan i volvo bo ma hybrydy

 • TomTom – 20.03.2017

  Autosan raczej hybryd nie zgarnie. Standardowe to czemu nie

 • RK – 20.03.2017

  Autosan niema w ofercie hybryd.Volvo ma hybrydę 10.6 m w sam raz dla Krosna i trzymajmy kciuki by to właśnie oni wygrali przetarg na hybrydyhttp://www.volvobuses.pl/pl-pl/our-offering/buses/volvo-7900-hybrid.htmlhttp://www.volvobuses.pl/pl-pl/our-offering/buses/volvo-7900-hybrid/specifications.html

 • Podkarpaciak – 14.04.2017

  Ja trzymam kciuki za dwie marki, Volvo wygrywa przetarg na 11 autobusow hybrydowych ( elektryczno-spalinowe) a Man na 8 " dislowskich". Pozostale 2 miejskie mini- busy Renault albo Mercedes .

 • RK – 19.04.2017

  Podobnie i ja za tym optuję by na dostawę 11 hybryd wygrało Volvoa 8 diesli by wybrano coś z tych firm: Mercedes, Volvo, Man, Solaris, a będzie bardzo dobrze.Dwa małe to pewnie będzie coś takiego, np. Iveco-SKD Stratos LF 38 (brzydkie z wyglądu), lub nowe zapowiadane na targach w zeszłym roku Iveco od Auto-Cuby z 100% płaska podłogą - https://www.youtube.com/watch?v=nX7lXkMVYMU (od 3:33)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.