TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krosno kupi 21 autobusów. Dzięki Unii
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2017 12:20:04 6 komentarzy
Krosno chce kupić 21 autobusów. Dzięki Unii

Projekt Gminy Krosno zajął drugie miejsce w unijnym konkursie województwa podkarpackiego w zakresie transportu niskoemisyjnego. To w skrócie 21 autobusów, 56 wiat przystankowych i 11 tablic elektronicznych.

16 marca 2017 r. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał unijne dotacje dla 6. lokalnych projektów w zakresie niskoemisyjnego transportu miejskiego. Projekt Gminy Krosno zajął drugie miejsce na liście - po Stalowej Woli - z liczbą 81 pkt.

Przyjrzyjmy się temu co chce kupić Krosno w ramach "Rozwoju transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno" o wartości 38 440 027,80 PLN brutto, w tym 27 316 386,63 PLN brutto unijnego dofinansowania.

- "To będzie nowa jakość w transporcie publicznym" - zapowiada magistrat, który za prawie 38,5 mln zł zakupi 21 nowoczesnych autobusów dla MKS Krosno oraz dodatkowe wyposażenie poprawiające jakość i bezpieczeństwo komunikacji miejskiej. 70 proc. kosztów inwestycji pokryje Unia Europejska.

Krosno planuje kupić:

 • 21 nowych niskopodłogowych autobusów, w tym: 11 klasy MAXI o napędzie hybrydowym elektryczno-spalinowym, 8 klasy MAXI o napędzie diesel Euro 6 oraz 2 miejskie MINI-busy;

 • 56 nowych wiat autobusowych, z czego 11 wyposażonych będzie w elektroniczne tablice, a 12 w kamery;

 • 3 nowe biletomaty

 • stworzyć nową stronę internetową i aplikację pozwalającą szybko wyszukać połączenia i sprawdzić rozkłady jazdy.

 • przebudować 3 zatoki autobusowe w okolicach ul. Żwirki i Wigury oraz Wojska Polskiego.

 • doposażyć starsze autobusy w system informacji pasażerskiej i monitoring.

- Projekt będzie realizowany z gminami partnerskimi z MOF Krosno tj. Korczyna, Krościenko Wyżne, Wojaszówka, Miejsce Piastowe i Chorkówka. Serdecznie dziękuję wójtom za dotychczasową współpracę. Szczególnie dziękuję zespołowi z urzędu miasta i pozostałych gmin partnerskich za zaangażowanie w przygotowanie tego projektu - napisał na swoim Facebooku Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna. - Naszym celem jest wdrożenie usprawnień w komunikacji miejskiej. Chcemy, żeby dotychczasowi pasażerowie podróżowali w lepszych warunkach oraz zachęcić tych, którzy dzisiaj nie korzystają z MKS, żeby przesiedli się z samochodu do komunikacji miejskiej."

Zanim nowy tabor i sprzęt pojawi się na ulicach, upłynie przynajmniej kilkanaście miesięcy. Po podpisaniu umów z Urzędem Marszałkowskim i gminami partnerskimi w ramach MOF, miasto jeszcze w tym roku rozpisze przetargi. Czas realizacji dostaw to przynajmniej kilka miesięcy.


Sprawdź też:
MKS Krosno
unia
RPO
 • PodróżującyPoEuropie – 20.03.2017

  NA PEWNO WYGRA AUTOSAN. A Dzieci internetu stwierdzą że wygra Solaris bo im rozdaje modele . Pozdrawiam załogę Autosan .

 • pako – 20.03.2017

  Pasuje mi do tego autosan i volvo bo ma hybrydy

 • TomTom – 20.03.2017

  Autosan raczej hybryd nie zgarnie. Standardowe to czemu nie

 • RK – 20.03.2017

  Autosan niema w ofercie hybryd.Volvo ma hybrydę 10.6 m w sam raz dla Krosna i trzymajmy kciuki by to właśnie oni wygrali przetarg na hybrydyhttp://www.volvobuses.pl/pl-pl/our-offering/buses/volvo-7900-hybrid.htmlhttp://www.volvobuses.pl/pl-pl/our-offering/buses/volvo-7900-hybrid/specifications.html

 • Podkarpaciak – 14.04.2017

  Ja trzymam kciuki za dwie marki, Volvo wygrywa przetarg na 11 autobusow hybrydowych ( elektryczno-spalinowe) a Man na 8 " dislowskich". Pozostale 2 miejskie mini- busy Renault albo Mercedes .

 • RK – 19.04.2017

  Podobnie i ja za tym optuję by na dostawę 11 hybryd wygrało Volvoa 8 diesli by wybrano coś z tych firm: Mercedes, Volvo, Man, Solaris, a będzie bardzo dobrze.Dwa małe to pewnie będzie coś takiego, np. Iveco-SKD Stratos LF 38 (brzydkie z wyglądu), lub nowe zapowiadane na targach w zeszłym roku Iveco od Auto-Cuby z 100% płaska podłogą - https://www.youtube.com/watch?v=nX7lXkMVYMU (od 3:33)

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.