TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Krosno: Zranił kierowcę autobusu i uciekł
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.06.2020 10:00:55
Krosno: Zranił kierowcę autobusu i uciekł ; fot. TVN24.pl / krosno24.pl

Krosno/ Agresywny pasażer ranił kierowcę busa; trwa obława za napastnikiem

17 czerwca wieczorem na dworcu autobusowym w Krośnie (Podkarpackie) agresywny pasażer zaatakował prawdopodobnie nożem kierowcę busa relacji Kraków - Krosno.

-"Ranny kierowca trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo" – powiedział PAP rzecznik krośnieńskiej policji Paweł Buczyński. Przekazał również, że trwa policyjna obława za zbiegłym napastnikiem. "Aktualnie przesłuchujemy świadków i sprawdzamy monitoring" – dodał Buczyński.

Rzecznik, z uwagi na wstępny etap postępowania, nie chciał powiedzieć jakim narzędziem została ugodzona ofiara. "Nie wiadomo czy był to nóż, czy inne ostre narzędzie" – stwierdził.

Do zdarzenia doszło ok. 19.40. Według świadka cytowanego przez portal Krosno24.pl, po opuszczeniu pojazdu przez pasażerów rozległy się krzyki.

-"Z pojazdu wybiegł wysoki, napakowany mężczyzna w jasnozielonej kurtce, spodniach moro z czarną czapką kaszkietówką i czarnym plecakiem. Miał krótkie, ciemne włosy. Wydał dziwny okrzyk i uciekł. Po chwili z busa wyszedł zakrwawiony kierowca. Okazało się, że chciał obudzić tego mężczyznę, bo spał, a on się zdenerwował i go zaatakował" – relacjonował świadek portalowi.

Jak poinformowało Krosno24.pl, pogotowie ratunkowe wezwali świadkowie zdarzenia. Na miejscu pojawiły się również dwa radiowozy policyjne. Napastnik uciekł w kierunku przejazdu kolejowego.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
kierowca
Krosno