TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kujawy: Mobilna Stacja Kontroli w wakacyjnej akcji
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.07.2017 11:56:55
Kujawy: Mobilna Stacja Kontroli w akcji

Ponad 170 skontrolowanych autokarów, 20 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 8 pojazdów niedopuszczonych do dalszej jazdy - to wyniki akcji "Bezpieczna droga na wakacje",

Ponad 170 skontrolowanych autokarów, 20 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 8 pojazdów niedopuszczonych do dalszej jazdy - to wyniki akcji "Bezpieczna droga na wakacje", którą przeprowadzili inspektorzy WITD w Bydgoszczy.

Podobnie jak w poprzednich latach, w pierwszą wakacyjną sobotę, niedzielę i poniedziałek (24-26 czerwca), kiedy natężenie autokarów udających się z dziećmi i młodzieżą na letni wypoczynek nad Morze Bałtyckie jest największe, inspektorzy transportu drogowego – wykorzystując Mobilną Stację Kontroli – na MOP Nowa Wieś na autostradzie A1, prowadzili działania kontrolne, które miały na celu sprawdzenie stanu technicznego autobusów oraz trzeźwości i czasu pracy kierowców zawodowych.

Wykorzystanie specjalistycznego sprzętu diagnostycznego umożliwiło bardzo dokładną ocenę układów bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym: hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia, jezdnego. Dzięki Mobilnej Stacji Diagnostycznej możliwe było wykrycie usterek, których ujawnienie w toku oględzin jest niemożliwe – jak np. zbyt małe i nierównomierne siły hamowania kół, luzy w elementach układu kierowniczego, zawieszenia, itp. Do katalogu ujawnianych usterek podczas działań zaliczyć można było uszkodzenia elementów układów hamulcowych, kierowniczych i zawieszenia oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Pojazdy z istotnymi usterkami były naprawiane m.in. przez mobilne serwisy samochodowe. Po usunięciu usterek mogły ruszyć w dalszą trasę.

W tym roku działaniom kontrolnym towarzyszyła też szeroka kampania edukacyjno-prewencyjna "Bezpieczna droga na wakacje", zorganizowana przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, którą honorowym patronatem objął Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Oczekującym na wyniki kontroli autokarów młodym pasażerom funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prezentowali poprzez zabawę bezpieczne zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku i przestrzegali przed najczęstszymi zagrożeniami. Dzieci miały okazję praktycznego poznania zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom zdarzeń drogowych i różnego rodzaju innych urazów, które mogą przytrafić się podczas wakacji. Zaangażowane w akcję Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka miały dla dzieci elementy odblaskowe, zwiększające ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach po zmroku. Z kolei kierowcy kontrolowanych autokarów, przed wyruszeniem w dalszą trasę, otrzymali od inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego "Poradnik Kierowcy Zawodowego". Publikacja zawiera zbiór najważniejszych przepisów i zasad, dzięki którym podróż na wakacje będzie bezpieczna.

Wspólne działania Inspektorów WITD w Bydgoszczy i Delegatury Północnej GITD z wykorzystaniem Mobilnej Stacji Kontroli były możliwe dzięki uprzejmości koncesjonariusza autostrady A1, firmy Gdańsk Transport Company S.A oraz operatora A1 - spółce Intertoll Polska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
WITD Bydgoszcz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.