TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LEO chce lepiej połączyć Polskę z Ukrainą - najpierw autobusami
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.05.2019 14:00:08
Leo Express chce lepiej połączyć Polskę z Ukrainą - najpierw autobusami

Czeska firma wprowadza nowe autobusy na linię Polska -Ukraina, którą w przyszłości mają obsługiwać pociągi LEO.

Leo Express wprowadza nowe autobusy w Polsce, które zapewnią pasażerom bardziej komfortową podróż. Zostaną wprowadzone także zmiany rozkładu jazdy autobusów między Krakowem a Lwowem na Ukrainie.

Codziennie będą to dwa połączenia. Jedno połączenie pozostanie na aktualnej trasie Lwów - Ostrawa, a drugie będzie kursować pomiędzy Krakowem i Lwowem. Będzie ono dowoziło pasażerów do kursującego codziennie pociągu Kraków - Praga - od 28 czerwca.

-"To kolejny krok do bezpośredniego połączenia Polski i Ukrainy. Uruchomienie takiego połączenia kolejowego planujemy w przyszłości - wyjaśnia Peter Köhler, dyrektor generalny Leo Express.

Autobusem i minibusem

Od 1 czerwca Leo Express wydłuży również połączenie minibusowe między Ostrawą a lotniskiem w Katowicach. Wybrane kursy z katowickiego lotniska pojadą dalej do Krakowa przez Oświęcim - Muzeum Auschwitz, park rozrywki Energylandia w Zatorze i lotnisko w Krakowie. Rozkład jazdy jest dostosowany do rozkład lotów w Katowicach oraz godziny otwarcia parku rozrywki Energylandia i muzeum w byłym obozie koncentracyjnym Auschwitz. Dodatkowo poranny kurs zatrzyma się również na lotnisku w Krakowie.

-"Nasze połączenie minibusem dzięki porannemu przyjazdowi i wieczornemu wyjazdowi, jest idealne na jednodniowe rodzinne wycieczki do Krakowa lub do parku rozrywki. Podróżowanie z nami jest także bardziej przyjazne dla środowiska niż jazda samochodem - mówi dyrektor Leo Express w Polsce, Juraj Andrejka.

Zmiany przeprowadzono również na minibusowej linii z Krakowa do Koszyc. W wybrane dni minibusy zatrzymują się na lotnisku w Koszycach. Połączenie to jest skomunikowane z rozkładem lotów Turkish Airlines do Stambułu. Od 1 lipca pasażerowie będą mogli odwiedzić Grand Bari Tokaj - nowo otwartą winnicę, która znajduje się około godziny jazdy od Koszyc. Klienci Leo Express będą mieli okazję dostać się do dwóch winiarni, gdzie mogą uzyskać specjalne pakiety usług ze zniżkami.

Cel: pociąg

Jednak najważniejszy dla Czechów moment nastąpi 28 czerwca, kiedy Leo Express zacznie obsługiwać codzienne połączenie kolejowe między Czechami a Krakowem. Aktualnie na tej linii funkcjonuje bardzo popularne połączenie weekendowe. Jak już informowaliśmy, to połączenie będzie skomunikowane z linią autobusową z Krakowa do Lwowa na Ukrainie, które będzie obsługiwane przez nowe, bardziej komfortowe autobusy.

-"Polacy pokochali markę Leo Express. Popularna linia, która jest obecnie obsługiwana w weekendy, stanie się codziennym połączeniem od 28 czerwca do 2 września. Następnie powróci do weekendowego rozkładu jazdy - mówi Peter Köhler,

Dodajmy, że w Krakowie pasażerowie mogą skorzystać z wyjątkowej usługi Door2Door - przejazdu minibusem na dworzec kolejowy lub z niego pod dowolny wybrany adres na terenie miasta.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
autokar
Leo Express