TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

LEO Express z biletami na katowickim dworcu
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.01.2018 09:26:06 1 komentarz
LEO Express z biletami na katowickim dworcu

Po Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, teraz także Koleje Śląskie rozpoczęły współpracę z czeskim przewoźnikiem Leo Express. W zakresie sprzedaży biletów.

Od 31.01.2018 r. w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich otwarta zostanie sprzedaż biletów czeskiej firmy transportowej – LEO Express. W tym tygodniu informowaliśmy o podobnej współpracy LEO z ŁKA w Łodzi - TUTAJ.

Katowice są strategicznym punktem w siatce połączeń LEO Express. Stąd dojedziemy m.in. do Wiednia, Lwowa, Pragi, Łodzi, Warszawy czy Trójmiasta.

W Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na katowickim dworcu będzie można zakupić bilety na wszystkie kursy obsługiwane przez czeskiego przewoźnika – zarówno kolejowe, jak i autobusowe. Możliwa będzie płatność kartą, wybór klasy podróży oraz zakup biletu powrotnego w zaplanowanym przez siebie terminie.

- Współpraca z Kolejami Śląskimi dopiero sie rozpoczyna, jednak widzimy w niej duży potencjał na przyszłość. Chcemy razem uatrakcyjniać transport publiczny. Wspólnie zależy nam na tym, żeby korzystanie z niego bylo łatwe i proste, również pod kątem zakupu biletu. Za niedługo uruchomimy nasze pociągi relacji Kraków – Katowice – Praga, co będzie zdecydowanym impulsem do dalszego pogłębiania współpracy – komentuje Peter Jančovič, członek Zarządu LEO Express Polska Sp. z o.o.

- Nie chcemy traktować innych przewoźników jako konkurencję, lecz raczej jako partnerów, tym bardziej, że dalekobieżny charakter przewozów LEO Express różni się od naszego. A im więcej ciekawych ofert na rynku, tym więcej osób ma szansę przekonać się do transportu publicznego. – mówi Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich Sp.zo.o. – Dla Kolei Śląskich ta współpraca ma przynieść przychody z tytułu prowizji od sprzedaży biletów w naszym Centrum Obsługi Pasażera. Przede wszystkim jednak chcemy pokazywać, że jak dwie strony chcą zrobić razem dla pasażerów coś interesującego, to się da. – dodaje.

LEO Express to już kolejny przewoźnik zza naszej południowej granicy, z którym Koleje Śląskie nawiązały współpracę (od grudnia 2015 roku KŚ współpracują z Kolejami Czeskimi (CD), dzięki czemu realizowane są połączenia transgraniczne do Bohumina i Czeskiego Cieszyna, a na niektórych biletach (jak np. SilesiaWeekend) śląskiego przewoźnika można podróżować po całym kraju morawsko-śląskim).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
dworzec
LEO Express
  • JacekSzo – 01.02.2018

    Nieładnie. Regionalny przewoźnik kolejowy pomaga w ten sposób w odbieraniu pasażerów krajowemu przewoźnikowi kolejowemu. Przecież do Łodzi, Warszawy, Trójmiasta jeżdżą pociągi PKP. A tak, to ktoś na dworcu kolejowym może nie kupić biletu kolejowego do Warszawy, a autobusowy. A bilety autobusowe powinno się móc zakupywać przede wszystkim na dworcu autobusowym, który w Katowicach jest wraz z kasami.. No ale dla Kolei Śląskich widocznie ważniejsza jest kasa niż solidarność kolejarska. Smutne to.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.