TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Leszno z dotacją na elektryczne autobusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2017 11:53:24 7 komentarzy
Leszno z dotacją na elektryczne autobusy

15 marca Leszno otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych m.in. na zakup 8 autobusów z napędem elektrycznym. Całkowita wartość projektu wielkopolskiego miasta to ponad 20 mln zł brutto.

15 marca Leszno otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych m.in. na zakup 8 autobusów z napędem elektrycznym. Całkowita wartość projektu wielkopolskiego miasta to ponad 20 mln zł brutto.

Subwencja pochodzi z Leszczyńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI). Leszno otrzyma ponad 13 mln 839 tys. zł na promowanie czystego transportu miejskiego.

Pieniądze zostaną wydane na:

 • zakup 8 autobusów elektrycznych o pojemności ok. 70 pasażerów - za ok. 19,5 mln zł;

 • wyposażenie zajezdni autobusowej w ładowarki do elektrycznych autobusów - za ok. 1,85 mln zł;

 • budowę przystanków autobusowych wraz z pętlami i infrastrukturą niezbędną do ładowania autobusów (pętla autobusowa na ul. Rejtana wraz z punktem ładowania autobusów (pantografem) oraz pętla autobusowa na ul. Jagiełły) + budowa systemów zarządzania i organizacji ruchu oraz instalacja w autobusach biletomatów mobilnych ? za ok. 1,1 mln zł;

 • kampanię promocyjną na rzecz czystego transportu miejskiego ? za ok. 0,12 mln zł


Sprawdź też:
MZK Leszno; elektrobus
unia
 • WK – 20.03.2017

  Rewelacja, ciekawe, kiedy do nas (do Poznania) dotrą e-busy?

 • GóralwKrakowie – 20.03.2017

  Skąd ten pęd do elektromobilnosci wśród władz małych miejscowości? Ja rozumiem ze w dużych miastach w to inwestują, ale w małych?

 • Śmiech – 20.03.2017

  Pieniądz się posypał za alternatywne napędy to biorą co jest, byle wydać. Będą płakać za kilka lat jak to wszystko stanie na cegłach na tyłach zajezdni.

 • Mirek. N – 20.03.2017

  Zgadzam się z przedmówcą.Gwarancja się skończy, i gmina nie podoła z elektrycznymi autobusami, ale jak tylko na takie dają, to co mają zrobić?

 • TomTom – 20.03.2017

  Paradoksalnie, mniejsze miasta, w których dzienny przebieg autobusu jest mniejszy, świetnie nadają się do zastosowania elektryków, bo takie autobusy będą mogły przejeździć całą zmianę. Obłożenie pasażerami też jest mniejsze i mniejsza pojemność elektryka nie jest problemem. W Lesznie wszystkie autobusy są już niskopodłogowe, a najstarsze mają jakieś 10 lat, więc by dostać dotację na wymianę taboru trzeba zastąpić je czymś bardziej ekologicznym. Diesle pojeżdżą poza miasto, a elektryki będą obsługiwać linie wewnątrzmiejskie.

 • Leszczynianin – 21.03.2017

  @TomTomNie wszystkie autobusy są niskopodlogowe, jest po jednym Jelczu 120M i M120, a z kolei najstarszy autobus ma 17 lat :)

 • Leszczynianin – 21.03.2017

  *M120I

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.