TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Leszno z dotacją na elektryczne autobusy
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2017 11:53:24 7 komentarzy
Leszno z dotacją na elektryczne autobusy

15 marca Leszno otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych m.in. na zakup 8 autobusów z napędem elektrycznym. Całkowita wartość projektu wielkopolskiego miasta to ponad 20 mln zł brutto.

15 marca Leszno otrzymało dofinansowanie ze środków unijnych m.in. na zakup 8 autobusów z napędem elektrycznym. Całkowita wartość projektu wielkopolskiego miasta to ponad 20 mln zł brutto.

Subwencja pochodzi z Leszczyńskiego Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI). Leszno otrzyma ponad 13 mln 839 tys. zł na promowanie czystego transportu miejskiego.

Pieniądze zostaną wydane na:

 • zakup 8 autobusów elektrycznych o pojemności ok. 70 pasażerów - za ok. 19,5 mln zł;

 • wyposażenie zajezdni autobusowej w ładowarki do elektrycznych autobusów - za ok. 1,85 mln zł;

 • budowę przystanków autobusowych wraz z pętlami i infrastrukturą niezbędną do ładowania autobusów (pętla autobusowa na ul. Rejtana wraz z punktem ładowania autobusów (pantografem) oraz pętla autobusowa na ul. Jagiełły) + budowa systemów zarządzania i organizacji ruchu oraz instalacja w autobusach biletomatów mobilnych ? za ok. 1,1 mln zł;

 • kampanię promocyjną na rzecz czystego transportu miejskiego ? za ok. 0,12 mln zł


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Leszno; elektrobus
unia
 • WK – 20.03.2017

  Rewelacja, ciekawe, kiedy do nas (do Poznania) dotrą e-busy?

 • GóralwKrakowie – 20.03.2017

  Skąd ten pęd do elektromobilnosci wśród władz małych miejscowości? Ja rozumiem ze w dużych miastach w to inwestują, ale w małych?

 • Śmiech – 20.03.2017

  Pieniądz się posypał za alternatywne napędy to biorą co jest, byle wydać. Będą płakać za kilka lat jak to wszystko stanie na cegłach na tyłach zajezdni.

 • Mirek. N – 20.03.2017

  Zgadzam się z przedmówcą.Gwarancja się skończy, i gmina nie podoła z elektrycznymi autobusami, ale jak tylko na takie dają, to co mają zrobić?

 • TomTom – 20.03.2017

  Paradoksalnie, mniejsze miasta, w których dzienny przebieg autobusu jest mniejszy, świetnie nadają się do zastosowania elektryków, bo takie autobusy będą mogły przejeździć całą zmianę. Obłożenie pasażerami też jest mniejsze i mniejsza pojemność elektryka nie jest problemem. W Lesznie wszystkie autobusy są już niskopodłogowe, a najstarsze mają jakieś 10 lat, więc by dostać dotację na wymianę taboru trzeba zastąpić je czymś bardziej ekologicznym. Diesle pojeżdżą poza miasto, a elektryki będą obsługiwać linie wewnątrzmiejskie.

 • Leszczynianin – 21.03.2017

  @TomTomNie wszystkie autobusy są niskopodlogowe, jest po jednym Jelczu 120M i M120, a z kolei najstarszy autobus ma 17 lat :)

 • Leszczynianin – 21.03.2017

  *M120I

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.