TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Litewski producent autobusów zakłada nową spółkę - Dancer Mobility
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.06.2020 14:00:28
Litewski producent autobusów zakłada nową spółkę - Dancer Mobility

Europejski Fundusz na rzecz Efektywności Energetycznej (EEEF) i litewski producent autobusów Dancer założyli spółkę Dancer Mobility, aby świadczyć kompleksowe usługi leasingu operacyjnego autobusów elektrycznych produkowanych na Litwie.

Europejski Fundusz na rzecz Efektywności Energetycznej (EEEF) i litewski producent autobusów Dancer założyli spółkę Dancer Mobility, aby świadczyć kompleksowe usługi leasingu operacyjnego autobusów elektrycznych produkowanych na Litwie. 

Zakup e-autobusów i ich obsługa będą finansowane właśnie przez Dancer Mobility. Kompleksowe umowy leasingu operacyjnego oferowane przez Dancer Mobility będą obejmować korzystanie z autobusów, infrastrukturę ładowania, dostawę zielonej energii i pełną gwarancję i utrzymanie.

Kilka słów o Dancer

Dancer to innowacyjny autobus zaprojektowany i opracowany w całości przez młodych inżynierów z Kłajpedy we współpracy z trzema europejskimi uniwersytetami. Jest to super lekki (9,8 tony), w pełni elektryczny autobus miejski o pojemności do 93 pasażerów. Dancer jest najlżejszym spośród swoich odpowiedników i posiada zaawansowane systemy redukcji hałasu. Uważany jest za wyjątkowo energooszczędny i prawie pozbawiony wibracji.

Autobus zapewnia również wygodne funkcje dla kierowców, takie jak noktowizory przesyłające symulacje 3D otoczenia do monitorów zastępujących lusterka. Pojazd ten oferuje również wiele innowacji technicznych. Jego sztywny i bezpieczny korpus wykonany jest z materiałów kompozytowych przy znacznym wykorzystaniu butelek PET pochodzących z recyklingu. Autobus wyposażony jest w pompę ciepła, która służy do chłodzenia akumulatorów litowo-tytanowych i przekazywania ciepła do kabiny dla wygody pasażerów. Co ciekawe energia elektryczna dla autobusów Dancer pochodzi wyłącznie z farm wiatrowych.

Innowacyjny projekt na tle konkurencji

"Jako dyrektor generalny firmy konsultingowej ds. mobilności elektrycznej, w ciągu ostatnich kilku lat miałem okazję odwiedzić różne firmy w tej przestrzeni. Rzadko widziałem taką firmę jak producent autobusów Dancer, która dzięki badaniom i innowacjom poczyniła znaczne postępy w wysoce konkurencyjnym i tradycyjnym sektorze składającym się głównie z dużych firm autobusowych. Jest to możliwe dzięki wyjątkowym standardom jakości produktu i zdolności kierownictwa do otaczania się wysoce innowacyjnym i profesjonalnym zespołem", zauważa Massimo Galli dyrektor firmy konsultingowej EVE .

Dancer to przykład wizjonerskiego projektu w branży motoryzacyjnej. Zrównoważony transport publiczny jest uważany za integralną część działań środowiskowych każdego miasta, które zmotywowały producenta elektrobusów Dancer i EEEF do współpracy przy tej inicjatywie.

"Często autobusy Dancer są porównywane z samochodami Tesli. Z pewnością możemy powiedzieć, że Dancer ładuje się 15 razy szybciej niż Tesla, ale nasz autobus może przewozić 20 razy więcej pasażerów i zużywa tylko 3 razy więcej energii", powiedział Alvydas Naujėkas, dyrektor Vėjo Projektai, firmy produkującej autobusy Dancer.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Litwa
Dancer