TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Litwa: Wypadek polskiego autokaru
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2018 18:49:36

Litwa / Policja: wypadek polskiego autokaru, trzy osoby ranne

Na Litwie, w rejonie olickim nieopodal granicy z Polską, doszło w czwartek, 1 marca, do wypadku polskiego autokaru. Ranne zostały trzy osoby: kobieta i dwoje dzieci w wieku 9 i 13 lat – poinformowała litewska policja.

Według wstępnych ustaleń autokar, którym podróżowało 47 osób, zjechał z drogi i przewrócił się. Policja twierdzi, że kobieta jest ciężej ranna, a dzieci - lżej.

Do wypadku doszło na rondzie około godz. 18 czasu lokalnego, czyli ok. godz. 17 w Polsce.

Aktualizacja 02.03.2018:

Po wypadku polskiego autokaru na Litwie służby konsularne są w stałym kontakcie z miejscowymi służbami, przewoźnikiem oraz uczestnikami wycieczki; na miejsce udał się też przedstawiciel ambasady - poinformował PAP dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Artur Lompart.

W czwartek w rejonie olickim blisko granicy z Polską, ok. godz. 18 czasu miejscowego doszło do wypadku polskiego autokaru, który wiózł uczestników wycieczki do Wilna.

"Służby konsularne są w stałym kontakcie z miejscowymi służbami, z przewoźnikiem oraz uczestnikami wycieczki" - podkreślił Lompart. Dodał, że konsul oddelegowany z polskiej ambasady powinien już być na miejscu.

"Na godz. 21 czasu polskiego kontroli medycznej poddawanych było 12 osób. Cztery osoby poddano hospitalizacji ze względu na obrażenia" - wskazał.

Dodał, że większość osób, która nie jest poszkodowana, przebywa w podstawionym autokarze znajdującym się przy szpitalu. "Większość z nich ma zamiar kontynuować podróż do Wilna" - zaznaczył.

Z informacji przekazanych przez kierownika wycieczki - jak powiedział Lompart - wynika, że jej uczestnicy "dziękują za bardzo dobrą i sprawną pomoc służbom litewskim, w tym za opiekę medyczną w szpitalu".

Wcześniej litewska policja informowała, że autokar, którym podróżowało 47 osób, na rondzie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Rannych zostało pięć osób: troje dorosłych i dwoje dzieci w wieku 9 i 13 lat. Ciężko ranna jest jedna kobieta. (PAP)
(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Litwa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.