TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Litwa: Wypadek polskiego autokaru
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 01.03.2018 18:49:36

Litwa / Policja: wypadek polskiego autokaru, trzy osoby ranne

Na Litwie, w rejonie olickim nieopodal granicy z Polską, doszło w czwartek, 1 marca, do wypadku polskiego autokaru. Ranne zostały trzy osoby: kobieta i dwoje dzieci w wieku 9 i 13 lat – poinformowała litewska policja.

Według wstępnych ustaleń autokar, którym podróżowało 47 osób, zjechał z drogi i przewrócił się. Policja twierdzi, że kobieta jest ciężej ranna, a dzieci - lżej.

Do wypadku doszło na rondzie około godz. 18 czasu lokalnego, czyli ok. godz. 17 w Polsce.

Aktualizacja 02.03.2018:

Po wypadku polskiego autokaru na Litwie służby konsularne są w stałym kontakcie z miejscowymi służbami, przewoźnikiem oraz uczestnikami wycieczki; na miejsce udał się też przedstawiciel ambasady - poinformował PAP dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Artur Lompart.

W czwartek w rejonie olickim blisko granicy z Polską, ok. godz. 18 czasu miejscowego doszło do wypadku polskiego autokaru, który wiózł uczestników wycieczki do Wilna.

"Służby konsularne są w stałym kontakcie z miejscowymi służbami, z przewoźnikiem oraz uczestnikami wycieczki" - podkreślił Lompart. Dodał, że konsul oddelegowany z polskiej ambasady powinien już być na miejscu.

"Na godz. 21 czasu polskiego kontroli medycznej poddawanych było 12 osób. Cztery osoby poddano hospitalizacji ze względu na obrażenia" - wskazał.

Dodał, że większość osób, która nie jest poszkodowana, przebywa w podstawionym autokarze znajdującym się przy szpitalu. "Większość z nich ma zamiar kontynuować podróż do Wilna" - zaznaczył.

Z informacji przekazanych przez kierownika wycieczki - jak powiedział Lompart - wynika, że jej uczestnicy "dziękują za bardzo dobrą i sprawną pomoc służbom litewskim, w tym za opiekę medyczną w szpitalu".

Wcześniej litewska policja informowała, że autokar, którym podróżowało 47 osób, na rondzie zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Rannych zostało pięć osób: troje dorosłych i dwoje dzieci w wieku 9 i 13 lat. Ciężko ranna jest jedna kobieta. (PAP)




(PAP)




Sprawdź też:
wypadek
Litwa

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.