TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódź szykuje się na strajk kierowców. I podaje dane o płacach
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.02.2020 13:00:39
Łódź szykuje się na strajk. I podaje dane o płacach w MPK

MPK-Łódź udostępniło dane, które pokazują, jak zmieniały się płace kierowców autobusów w spółce w ostatnich latach. To forma przygotowań pod zapowiadany przez związki zawodowe strajk w miejskiej komunikacji.

MPK-Łódź udostępniło dane, które pokazują, jak zmieniały się płace kierowców autobusów w spółce w ostatnich latach. To forma przygotowań pod zapowiadany przez związki zawodowe strajk w miejskiej komunikacji.

Zdaniem przewoźnika, płace w łódzkim MPK regularnie rosną. W 2011 roku płace w MPK-Łódź wynosiły 107 mln zł, w 2020 roku wyniosą dwukrotnie więcej, bo 216 mln zł.

Niecałe 10 lat temu wynagrodzenia stanowiły 31% całego kosztu funkcjonowania MPK, w tym roku wyniesie ponad 41%.

Co rok podwyżki

-"Pracownicy otrzymują podwyżki każdego roku. Rozumiemy oczekiwania ze strony pracowników, natomiast staramy się te wynagrodzenia podnosić zgodnie z możliwościami budżetu miasta i pamiętać jednocześnie, że nie każda grupa pracowników może liczyć na takie podwyżki rocznie, jak pracownicy MPK - mówi Robert Kolczyński – dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ.

Przeciętne wynagrodzenie kierowców autobusów MPK-Łódź wynosi 5354 zł, a wynagrodzenie motorniczych tramwajów to kwota 5077 zł.

-"Płace rosną rok do roku, ponieważ przewiduje to układ zbiorowy. Ponad dwukrotnie więcej obecnie jest wydawane na wynagrodzenia, niż w roku 2011, a więc dynamika wzrostu płac jest naprawdę duża. – mówi Maciej Sobieraj – z-ca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

Rok temu w lutym wynagrodzenia zostały podniesione o 1 zł za godzinę oraz 170 zł do pensji dla pracowników biurowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MPK Łódź
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.