TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Londyn: Bezdomni z biletami na autobusy
MOJAWYSPA.CO.UK - Opublikowano: 28.09.2015 11:30:16

W stolicy Wielkiej Brytanii przybywa bezdomnych, dlatego młodym bezdomnym organizacje dobroczynne kupują bilety na przejazdy nocnymi autobusami

Jak informuje Małgorzata Słupska, MojaWyspa.co.uk - Bezdomni dostają bilety na nocne autobusy w Londynie. W stolicy Wielkiej Brytanii przybywa bezdomnych. Brakuje miejsc w schroniskach i noclegowniach, dlatego młodym bezdomnym organizacje dobroczynne kupują bilety na przejazdy nocnymi autobusami, podczas których mogą spać w dogodniejszych warunkach niż na dworze.

Przedstawiciele New Horizon Youth Centre, zlokalizowanego w centrum Londynu, alarmują, że na ulicach przybywa bezdomnych, zwłaszcza osób w młodym wieku. Miejsc w noclegowniach nie przybywa, dlatego ktoś wpadł na pomysł, aby bezdomnym kupować bilety na nocne autobusy. W ten sposób mają szansę przespać się w cieple. Wolontariusze dając bilety doradzają bezdomnym, które trasy autobusowe najlepiej wybrać.

Bilety autobusowe są rozdawane osobom, które nie mają już żadnej opcji. Nie są w stanie dołączyć do grupy mieszkającej w jakimś obozowisku czy skłocie. ? Wtedy dajemy im bilety, głównie dlatego, że jeżdżąc w kółko autobusem są bezpieczniejsi niż pod gołym niebem. Mówimy im, które trasy wybierać, tak aby mogli jeździć całą noc. Wracają do nas rano, biorą prysznic i jedzą śniadanie ? mówi Shelagh O?Connor, dyrektor New Horizon Youth Centre.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Londyn