TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Londyn ma plan: do 2020 r. 300 autobusów elektrycznych
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.08.2017 13:06:09 1 komentarz
Londyn ma plan: do 2020 r. 300 autobusów elektrycznych

Od początku 2017 r. trzy kolejne linie autobusowe w sieci TfL Londyn staną się całkowicie bezemisyjne. Dzięki autobusom elektrycznym, których za trzy lata ma być łącznie 300 szt.

Nowe linie to trasy o nr 46, 153 i 214, które obsługują region Paddington, King's Cross, Holborn, Finsbury Park, Angel, Moorgate, Highgate Village, Camden i Moorgate.

Aktualnie Londyny ma już największa flotę elektrobusów, a razem z autobusami, które wejdą do obsługi na początku 2017 roku, przyniesie to imponującą liczbę ponad 170 szt. Do tego w sieci TfL działa około 2500 autobusów hybrydowych.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział: - "Autobusy w Londynie były jednym z największych źródeł zanieczyszczeń z naszej sieci transportowej. Jestem dumny, że cały czas podejmujemy śmiałe działania - niespotykane w żadnym innym mieście na świecie - aby oczyścić naszą autobusową flotę."

- "Te trzy nowe w pełni elektryczne trasy autobusowe pokażą różnicę w jakości powietrza w ruchliwych częściach centrum Londynu i są kolejnym krokiem na drodze do spełnienia moich ambicji, aby wszystkie autobusy operujące w centrum Londynu miały zerową emisje spalin - do roku 2037."

A oto e-plany Londynu w liczbach:

  • do 2020 r. około 5000 autobusów - ponad połowa floty - zostanie zmodernizowanych w celu spełnienia najnowszych norm emisji spalin Euro 6;
  • od 2018 r. będą kupowane tylko nowe pojazdy hybrydowe lub elektrobusy;
  • do 2020 r. po centrum Londynu będzie operować 300 autobusów o napędzie elektrycznym


Sprawdź też:
Londyn
elektrobus
  • kubex – 10.08.2017

    TfL Londyn? To tak jakby pisać Miejskie MZA...
    Aktualnie Londyny ma już największą...
    Gdzie są korektorzy? ;)

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.