TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Londyn ma plan: do 2020 r. 300 autobusów elektrycznych
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.08.2017 13:06:09 1 komentarz
Londyn ma plan: do 2020 r. 300 autobusów elektrycznych

Od początku 2017 r. trzy kolejne linie autobusowe w sieci TfL Londyn staną się całkowicie bezemisyjne. Dzięki autobusom elektrycznym, których za trzy lata ma być łącznie 300 szt.

Od początku 2017 r. trzy kolejne linie autobusowe w sieci TfL Londyn staną się całkowicie bezemisyjne. Dzięki autobusom elektrycznym, których za trzy lata ma być łącznie 300 szt.

Nowe linie to trasy o nr 46, 153 i 214, które obsługują region Paddington, King's Cross, Holborn, Finsbury Park, Angel, Moorgate, Highgate Village, Camden i Moorgate.

Aktualnie Londyny ma już największa flotę elektrobusów, a razem z autobusami, które wejdą do obsługi na początku 2017 roku, przyniesie to imponującą liczbę ponad 170 szt. Do tego w sieci TfL działa około 2500 autobusów hybrydowych.

Burmistrz Londynu Sadiq Khan powiedział: - "Autobusy w Londynie były jednym z największych źródeł zanieczyszczeń z naszej sieci transportowej. Jestem dumny, że cały czas podejmujemy śmiałe działania - niespotykane w żadnym innym mieście na świecie - aby oczyścić naszą autobusową flotę."

- "Te trzy nowe w pełni elektryczne trasy autobusowe pokażą różnicę w jakości powietrza w ruchliwych częściach centrum Londynu i są kolejnym krokiem na drodze do spełnienia moich ambicji, aby wszystkie autobusy operujące w centrum Londynu miały zerową emisje spalin - do roku 2037."

A oto e-plany Londynu w liczbach:

  • do 2020 r. około 5000 autobusów - ponad połowa floty - zostanie zmodernizowanych w celu spełnienia najnowszych norm emisji spalin Euro 6;
  • od 2018 r. będą kupowane tylko nowe pojazdy hybrydowe lub elektrobusy;
  • do 2020 r. po centrum Londynu będzie operować 300 autobusów o napędzie elektrycznym


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Londyn
elektrobus
  • kubex – 10.08.2017

    TfL Londyn? To tak jakby pisać Miejskie MZA...Aktualnie Londyny ma już największą...Gdzie są korektorzy? ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.