TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lotos: Koniec marki Optima
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 12.02.2019 17:20:15

Do 2024 roku z rynku zniknie paliwowa marka "Optima".

Do 2024 roku z rynku zniknie paliwowa marka "Optima" - poinformowała we wtorek w komunikacie paliwowa spółka Lotos. Dodano, że blisko 200 stacji paliw dalej będzie działać, ale w nowym i spójnym standardzie Premium.

Jak podano w komunikacie "wprowadzenie spójnego i wyższego standardu na stacjach własnych i franczyzowych, to teraz główny cel spółki Lotos Paliwa zarządzającej siecią". W ub. r. gdański koncern paliwowy ujednolicił 14 stacji. "W 2019 r. spółka planuje wydać kilkaset mln zł na dalszy rozwój, czyli budowę nowych oraz modernizację istniejących obiektów" - dodano.

-"Marka Lotos jest dobrze rozpoznawalna" - podkreślił cytowany w komunikacie szef Biura Infrastruktury Lotos Paliwa Jacek Puchniarz. "Robimy wszystko, aby wygląd i oferta były spójne. Podczas procesu standaryzacji staramy się nie tylko wprowadzić jednolitą kolorystykę, ale również unowocześnić każdą stację. Modernizujemy systemy nalewu i magazynowania paliw. Zmieniamy oświetlenie w sklepie i pod wiatą. Wymieniamy meble sklepowe. Zwiększamy ofertę gastronomiczną. Pojawiają się nowe nośniki wizualne" - czytamy.

Lotos poinformował, że "standaryzacja objęła przede wszystkim wymianę wizualizacji zewnętrznej, przebudowę sklepu oraz remont stacji i toalet". "Zmieniły się elewacja, pylony cenowe, meble wewnątrz sklepu, oświetlenie czy terakota. Wymieniono także dystrybutory, płytę szczelną, wyremontowano dach, nawierzchnię drogową na stacji, instalację wodno-kanalizacyjnej i wiatę" - głosi komunikat.

Przykładowa standaryzacja

-"Jedną ze stacji, która została objęta standaryzacją, jest stacja przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie. Znajdują się tam ekologiczne rozwiązania, punkt ładowania samochodów elektrycznych, odświeżony projekt wnętrza. LOTOS testuje tutaj wszystkie technologiczne nowinki, począwszy od sklepu po zasilanie stacji z odnawialnych źródeł energii (OZE). W tym roku zaplanowano ujednolicenie kolejnych 14 stacji sieci Lotos. W sumie do 2020 r. zmodernizowanych ma być kilkadziesiąt stacji, do 2022 r. zaplanowana jest dalsza standaryzacja na stacjach paliwowych Lotosu" - podano w komunikacie.

Lotos to polska grupa kapitałowa, której działalność ma strategiczne znaczenie dla krajowego i europejskiego bezpieczeństwa w sektorze energii oraz polskiej gospodarki. LOTOS wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego, zlokalizowana w Gdańsku, jedna z najnowocześniejszych europejskich rafinerii.

"Lotos to także sieć blisko 500 stacji paliw, pierwsze stacje od 1992 r. działały pod szyldem +Rafinerii+. Spółka, jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko 1/3 polskiego rynku, jest także czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej. Zajmuje też pozycję drugiego przewoźnika kolejowego w kraju" - czytamy w komunikacie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
paliwo
Lotos
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.