TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubelskie: Kontrola dowozu dzieci
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.11.2017 17:46:52

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie informuje o kontroli autobusu dowożącego dzieci do szkoły w gminie Fajsławice.

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Lublinie informuje o kontroli autobusu dowożącego dzieci do szkoły w gminie Fajsławice.

Kontrola przeprowadzona w dniu 06.11.2017 r. wykazała, że kierowca autobusu nie posiadał prawa jazdy kat. D uprawniającego do kierowania kontrolowanym pojazdem. Na kierowcę nałożono mandat karny w wysokości 300,00 zł, tj. za wykroczenie polegające na kierowaniu pojazdem silnikowym przez osobę niemającą uprawnień wymaganych dla danego rodzaju pojazdu (art. 94 §1 Kodeksu wykroczeń w zw. z art. 3 w zw. z art. 4-7 ustawy Prawo o ruchu drogowym).

Nie stwierdzono innych nieprawidłowości w zakresie wykonywania przewozu drogowego osób, a określonych w załącznikach do ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1907 z późn. zm.). Stąd też zarówno w stosunku do kierowcy nie zostało wszczęte postępowanie wykroczeniowe na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy o transporcie drogowym, jak również postępowanie administracyjne w stosunku do przewoźnika, tj. Gminy Fajsławice na podstawie art. 92 a ust. 1 ww. ustawy. Przepisy prawa nie przewidują odpowiedzialności przewoźnika za naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie dopuszczenia do kierowania pojazdem osoby niemającej uprawnienia wymaganego dla danego rodzaju pojazdu.

W związku z pojawiającymi się informacjami medialnymi jakoby kierujący, pomimo kontroli z dnia 6 listopada br., nadal prowadził autobus przewożący dzieci, funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie w dniu 14 listopada 2017 r dokonali kolejnej kontroli. Kontrola ta wykazała, że kierujący posiada ważne prawo jazdy kategorii D wraz z ważnymi orzeczeniami lekarskim i psychologicznym oraz uprawnieniami w zakresie wymaganych szkoleń przy przewozie osób.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
WITD Lublin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.