TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubicz pod Toruniem nie zmieni operatora?
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.10.2018 15:00:51
fot. wikipedia

Do dziś, 10 października Urząd Gminy w Lubiczu czekał na oferty w przetargu na dwuletnią obsługę komunikacji gminnej. Wpłynęła jedna oferta. I wszystko wskazuje na to, że operator się nie zmieni.

Do dziś, 10 października Urząd Gminy w Lubiczu czekał na oferty w przetargu na dwuletnią obsługę komunikacji gminnej. Wpłynęła jedna oferta. I wszystko wskazuje na to, że operator się nie zmieni.

Przetarg na obługę komunikacji w podtoruńskim Lubiczu ogłoszono w pierwszej połowie września. Gmina zakłada, że zwycięzca postępowania od 1 stycznia 2019 r. do końca 2020 r. będzie odpowiadać za obsługę łącznie trzech linii autobusowych. Urzędnicy szacują, że w tym okresie praca eksploatacyjna wyniesie 774 725,2 wzkm. W SIWZ zastrzeżono, że może ona ulec zmianie o +- 20%. To bardzo dużo jak na tak małe zamówienie. Co jeszcze ważne przychód z biletów ma trafiać na konto operatora. To oznacza, że między gminą o wybranym przewoźnikiem będzie obowiązywała umowa netto.

Operator musi dysponować przynajmniej 4 autobusami. Jeden z nich ma być pojazdem rezerwowym. Każdy z nich ma być niskopodłogowy lub posiadać przynajmniej w jednym wejściu windę dla osób niepełnosprawnych. Nie mogą to być autobusy wyprodukowane przed 2008 r. Pierwszy ma umożliwiać podróż min. 30 pasażerom. Drugi będzie największy, bo ma przewozić przynajmniej 50 osób. Ostatni miał zabierać na pokład min. 20 osób. W charakterze autobusu rezerwowego gmina zalecała podstawienie pojazdu dla min. 50 pasażerów.

Dziś upłynął termin składania ofert. W gminnej kasie na zakup usług przewozowych przez najbliższe dwa lata przewidziano łącznie 1 670 000 zł brutto. Oznacza to, że w Lubiczu założono stawkę dopłaty do wzkm na poziomie maksymalnie niespełna 2 zł netto.

W postępowaniu wpłynęła jedna oferta. Mieści się ona minimalnie w szacunkach przyjętych przez gminę. Przedstawiła ją dotychczasowy operator lubickiej komunikacji, czyli firma Pol-Bus z Młyńca. Jej oferta opiewa na kwotę 1 626 922 zł brutto. To oznacza, że zaoferowała ona gmina dopłatę do wzkm w wysokości ok. 1,94 zł netto.

Różnica między stawką dopłaty szacowaną przez gminą a jedyną ofertą to 6 gr/wzkm netto. Zagadką pozostają natomiast autobusy, które tym razem obsłużą trzy lubickie linie autobusowe. Rozstrzygnięcie jest zapewne formalnością.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
Lubicz
UG
Pol-Bus Młyniec
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.