TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubin: Autobusy tylko w szczytach. Mieszkańcy: NIE!
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.03.2020 19:00:37
Lubin chciał wprowadzić autobusy tylko w szczytach. Mieszkańcy: NIE; fot. UM Lubin

Od 28 marca lubińskie autobusy miejskie miały kursować tylko w określonych godzinach – od rana do godz. 9 oraz od 14 do 17. Te zmiany jednak nie wejdą w życie.

Od 28 marca lubińskie autobusy miejskie miały kursować tylko w określonych godzinach – od rana do godz. 9 oraz od 14 do 17. Te zmiany jednak nie wejdą w życie.

Brak tak restrykcyjnych cięć to zasługa samych pasażerów. Po opublikowaniu planowanych zmian, do Powiatu zaczęli pisać m.in. pracownicy marketów i pielęgniarki, czyli osoby, które dojeżdżają do pracy w innych godzinach.

W tej sytuacji Powiat Lubiński ugiął się pod zdecydowaną reakcją mieszkańców i cofnął gigantyczną redukcję kursów w ramach bezpłatnej komunikacji powiatowej.

Pierwotnie, od soboty, 28 marca autobusy PKS Lublin miały kursować po mieście tylko do 9 rano i od 14 do 17. Ostatecznie będzie tak jak do tej pory - pojazdy w dni robocze będą kursować według feryjnego rozkładu jazdy.

Lubińska historia to dowód na to, że mimo sporego spadku liczby pasażerów w komunikacji miejskiej, nadal jest ona niezbędną formą transportu dla wielu pracowników i musi działać dalej, aby zapewnić funkcjonowanie instytucjom publicznym i zakładom pracy.


Piątkowa zmiana

W piątek, 27 marca starosta lubiński poinformował, że dane na temat liczby pasażerów zostaną przeanalizowane jeszcze raz i na tej podstawie wypracowane optymalne rozwiązanie.

-"Dotarły do mnie Państwa uwagi na temat zmian, które miały od jutra obowiązywać w Lubińskich Przewozach Powiatowych. Niektóre argumenty były bardzo racjonalne, dlatego ponownie przeanalizujemy dane na temat liczby pasażerów i postaramy się wypracować optymalne rozwiązanie. Na razie autobusy będą dalej jeździć jak w czasie ferii" – poinformował na swoim Facebooku starosta lubiński Adam Myrda.

-"Mniejsza liczba kursów wynika z tego, że obecnie autobusy często jadą niemal puste. Utrzymanie komunikacji w takich warunkach jest bardzo drogie. Epidemia spowoduje duży kryzys gospodarczy, dlatego już teraz musimy oszczędzać nasze wspólne, samorządowe pieniądze i wydawać je jeszcze rozważniej niż do tej pory. Chcę w tych trudnych czasach ułatwić Państwu codzienne funkcjonowanie tak, jak to tylko możliwe. Nie pójdziemy śladem samorządów, które całkiem zawiesiły działalność lokalnej komunikacji – jak np. Bolesławiec. Pewne zmiany jednak nastąpić muszą. O szczegółach będę Państwa oczywiście informował"– napisał starosta w mediach społecznościowych.

Zobaczcie to na filmie:


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
PKS Lubin