TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lublin: Koło odpadło od autobusu
TVN24.PL - Opublikowano: 09.09.2018 16:23:00

31 sierpnia koło odpadło od autobusu MPK Lublin.

Jak informuje TVN24.pl - 31 sierpnia od autobusu miejskiego w Lublinie podczas jazdy odpadło koło, po czym rozpędzone wyprzedziło pojazd, omijając jadący z naprzeciwka samochód osobowy.

Zdarzenie zarejestrował jeden z kierowców.

- Co mu lata tak to koło? - słychać na nagraniu zarejestrowanym przez kierowcę auta osobowego, jadącego za autobusem miejskim na jednej z lubelskich ulic. Chwilę później widać, jak od pojazdu odpada lewe tylne koło.

- Aż iskry poleciały - komentował pan Tomasz. Z naprzeciwka akurat nadjeżdżał samochód. Koło ominęło je jednak po łuku. Kierowca pojazdu MPK zatrzymał się po kilkudziesięciu metrach. Nikomu nic się nie stało.

Wydarzenie w rozmowie z tvn24.pl potwierdziła rzecznik prasowa MPK w Lublinie Weronika Opasiak. - Był to przegubowy autobus marki Mercedes Citaro, który MPK Lublin dzierżawi od Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie - powiedziała. Dodała także, że autobus został kupiony w 2011 roku, a wspomniane wydarzenie jest niecodzienne dla lubelskiej komunikacji miejskiej. Jak poinformowała, Lublin od 10 lat inwestuje w odnowę taboru, a starsze pojazdy są sukcesywnie zastępowane przez nowoczesne, niskopodłogowe autobusy. Obecnie średni wiek autobusów w Lublinie wynosi sześć i pół roku.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Lubelskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.