TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lublin: Wyniki lutowej kontroli miejskich autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.02.2020 13:00:17
Lublin: Wyniki lutowej kontroli miejskich autobusów; fot. WITD Lublin

W lutym lubelscy inspektorzy skontrolowali 74 miejskie autobusy. W efekcie zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych.

W lutym lubelscy inspektorzy skontrolowali 74 miejskie autobusy. W efekcie zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych.

W dniu 17 lutego 2020 r. funkcjonariusze z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w ramach współpracy przeprowadzili kontrolę autobusów miejskich poruszających się po ulicach Lublina.

Tym razem istotą działań była kontrola stanu technicznego autobusów i badanie zadymienia spalin. Badano także trzeźwość kierujących.

Aby działania te nie wpływały negatywnie na punktualność wykonywanych przewozów, kontrole zostały przeprowadzone po porannym szczycie na największych przystankach końcowych m.in. ul. Paderewskiego, ul. Granitowa, os. Felin, ul. Żeglarska.

8 nieprawidłowości

Ogółem skontrolowano 74 autobusy należące do różnych przewoźników wykonujących przewozy miejskie. Zbadano zadymienie spalin 31 pojazdów, lecz nie stwierdzono nieprawidłowości w tym zakresie. W wyniku kontroli stanu technicznego zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych:

  • 5 szt. z powodu wycieków płynów eksploatacyjnych,

  • 1 szt. z powodu niesprawności systemu ABS,

  • 1 szt. z powodu nadmiernie zużytej opony,

  • 1 szt. z powodu uszkodzenia układu wspomagania kierowcy.

Wszczęto także 2 postępowania administracyjne z uwagi na brak wymaganych badań lekarskich i psychologicznych kierowcy oraz wykonywania przewozu pojazdem posiadającym usterkę ogumienia zakwalifikowaną, jako niebezpieczna.

Jak informują inspektorzy, biorąc pod uwagę wyniki obecnych kontroli należy stwierdzić, iż na przestrzeni ostatnich lat stan techniczny autobusów poruszających się po Lublinie uległ poprawie, jednak nadal w tym zakresie jest jeszcze sporo do zrobienia.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Lubelskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.