TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lublin zniósł wydzielone strefy w autobusach i trolejbusach
InfoBus.pl - Opublikowano: 07.07.2020 11:00:28
Lublin zniósł wydzielone strefy w autobusach i trolejbusach

Lublin, jako pierwszy zniósł strefy wydzielonej dla kierowców w pojazdach komunikacji miejskiej.

29 czerwca Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podjął kolejny krok ku normalizacji sytuacji w komunikacji miejskiej. Od tygodnia znów można wsiadać do lubelskich autobusów i trolejbusów pierwszymi drzwiami oraz zajmować siedzenia tuż obok kabiny kierowcy.

Przypomnijmy, że "strefy wydzielone" wprowadzono po 13 marca w całej polskiej komunikacji miejskiej w związku z epidemią koronawirusa. Na wyznaczenie takich stref nalegali też sami kierowcy, obawiający się zakażenia. Z tego powodu w każdym pojeździe przednią część odgrodzono taśmą. Teraz Lublin – jako jeden z pierwszych – luzuje te obostrzenia.

Zdaniem ZTM

-"Zniesienie specjalnych, wydzielonych stref wpłynie na zwiększenie powierzchni dostępnej dla pasażerów oraz liczby miejsc siedzących. Ponownie będą również otwierane pierwsze drzwi pojazdów – czytamy w komunikacie ZTM w Lublinie.

Jednocześnie Zarząd przypomina, że w dalszym ciągu obowiązują cztery zasady, wdrożone w komunikacji miejskiej, w związku z epidemią COVID-19:

  • Wszyscy przewoźnicy świadczący usługi przewozu na zlecenie ZTM w Lublinie (MPK Lublin, IREX i Lubelskie Linie Autobusowe), dezynfekują swoje pojazdy, ze szczególnym uwzględnieniem poręczy, biletomatów, kasowników i przycisków, a więc powierzchni najbardziej narażonych na kontakt.

  • Funkcja "ciepłego guzika" w pojazdach komunikacji miejskiej jest zawieszona. Kierowcy zatrzymują się na wszystkich przystankach niezależnie od ich statusu (również na przystankach "na żądanie") oraz samodzielnie otwierają drzwi, bez stosowania funkcji tzw. "ciepłego guzika".

  • Sprzedaży biletów przez kierowców w środkach komunikacji miejskiej jest wstrzymana.

  • Podczas podróży komunikacją miejską obowiązuje zakrywania ust i nosa.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
bezpieczeństwo
kierowca
ZTM Lublin