TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubuskie: Czołowe zderzenie hyundaia z autobusem
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 21.02.2020 11:00:37
Lubuskie: Czołowe zderzenie hyundaia z autobusem; fot. Policja

34-latka zginęła po czołowym zderzeniu z autobusem.

34-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 156 między Strzelcami Krajeńskimi a Zwierzynem w Lubuskiem. Kierowany przez nią hyundai zderzył się czołowo z autobusem – poinformował Tomasz Bartos ze strzeleckiej KPP.

W czwartek (20 lutego) kilkanaście minut przed godziną 16 policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 156 na odcinku Strzelce Krajeńskie – Zwierzyn.

Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe. Funkcjonariusze zastali dwa uszkodzone pojazdy: osobowego hyundaia i autobus. Na miejscu zdarzenia śmierć poniosła 34-kobieta, która kierowała osobówką. Autobusem natomiast podróżowało pięć osób: dwie z nich zostały przewiezione na badania do szpitala. Kiedy zakończyła się akcja ratunkowa, rozpoczęły się niezbędne czynności procesowe związane wyjaśnianiem okoliczności wypadku. Swoją pracę mundurowi z drogówki i pionu kryminalnego wykonywali pod nadzorem prokuratora.

"Kierująca hyundaiem zginęła na miejscu. Natomiast dwóch pasażerów autobusu przewieziono do szpitala na badania. Ich obrażenia nie zagrażają życiu" – powiedział Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Dużo pracy mieli również do wykonania strażacy, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu kierowali akcją ratowniczą i zabezpieczali miejsca zdarzenia.

Droga na odcinku Strzelce Krajeńskie – Zwierzyn przez blisko cztery godziny była zablokowana, dlatego policjanci wyznaczyli objazdy.Do wypadku doszło w czwartek przed godz. 16, tuż za Strzelcami. Przez kilka godzin droga była zablokowana, a ruch odbywał się objazdami. Okoliczności tragedii wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Lubuskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.