TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubuskie: Wypadek autokaru na S3
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.05.2019 10:18:09

Na S3 autokar przewożący dzieci zjechał na pobocze.

Lubuskie/ Na S3 autokar przewożący dzieci zjechał na pobocze

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w 30 maja rano na trasie S3 na wysokości Kalska w Lubuskiem. Autokar wiozący dzieci na wycieczkę zjechał z jedni i zatrzymał się na pasie zieleni. Pięć osób zostało przewiezionych na badania do szpitali – poinformowała PAP Małgorzata Stanisławska z zielonogórskiej policji.

Autokarem podróżowała grupa 29 dzieci w wieku 12 lat. Jechały z woj. zachodniopomorskiego na wycieczkę do Krakowa. Na razie nie wiadomo z jakiego powodu kierowca autokaru stracił nad nim panowanie. Mężczyzna był trzeźwy.

"Pięć osób uskarżało się na bóle brzucha, nie miało jednak widocznych obrażeń. Zapadła decyzja o zabraniu ich na badania do szpitali w Świebodzinie i Zielonej Górze. Trafiło tam czworo dzieci i jedna osoba dorosła" - powiedziała PAP Stanisławska.

Policjantka zapowiedziała, że pozostali uczestnicy wycieczki zostaną przewiezieni do jednej ze szkół w pobliskim Sulechowie, gdzie poczekają na podstawienie drugiego autokaru.

"Dzieci ewakuowali z uszkodzonego autokaru policjanci, którzy byli świadkami zdarzenia. Grupa mundurowych z Gorzowa jechała akurat busem do Zielonej Góry na koszykarski turniej z okazji 100-lecia policji" – dodała Stanisławska.

W miejscu zdarzenia ruch odbywa się bez większych problemów. Pojazdy służb uczestniczących w akcji stoją na pasie awaryjnym, a sam autokar jest poza drogą.(PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Lubuskie