TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lubuskie: Zderzanie gimbusa z osobówką
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 10.09.2019 11:00:33
Lubuskie: Zderzanie gimbusa z osobówką; fot. Policja Żary

10 września samochód osobowy zderzył się z autobusem przewożącym dzieci do szkoły.

10 września rano - na drodze wojewódzkiej nr 289, w pobliżu wsi Stara Woda (Lubuskie) - samochód osobowy zderzył się z autobusem przewożącym dzieci do szkoły. Sytuacja wyglądała groźnie, ale nikomu nic poważnego się nie stało – poinformowała Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Jak przekazała PAP Berestecka, autobusem jechało ponad 40 dzieci w różnym wieku do szkół w Lubsku. Dzieci zostały już zabrane przez rodziców. Policja nie ma informacji, by ktoś został poważnie poszkodowany.

Do kolizji doszło po godzinie 7 na 31 kilometrze drogi nr 289. Jest to odcinek między Lubskiem a Nowogrodem Bobrzańskim.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący volkswagenem golfem stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadący autobus. Ten zjechał na pobocze i przechylił się.

-"Zarówno kierowca golfa jak i autobusu byli trzeźwi. Obecnie trwa wyjaśnianie przyczyny zderzania pojazdów" - powiedziała Berestecka.

Dodała, że kierowcy w pow. żarskim powinni zachować szczególną ostrożność, gdyż za sprawą deszczu jezdnie są mokre i może być na nich ślisko.

Informację o kolizji podał portal rmf24.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Lubuskie
  • Wojtek Olszewski – 10.09.2019

    Hmmm, kto, po co i ile razy zderzał gimbusa z osobówką?? 🤔

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.