TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Luksemburg odbiera pierwsze elektrobusy Irizara
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.07.2018 10:30:16
Luksemburg odbiera pierwsze elektrobusy Irizara

Luksemburg odebrał pierwsze autobusy elektryczne marki Irizar. Łącznie zamówienie opiewa na 10 szt., w tym cztery przeguby.

Luksemburg, który do tej pory przede wszystkim stawiał na elektromobilne produkty Volvo teraz odebrał pierwsze autobusy elektryczne marki Irizar. Łącznie zamówienie opiewa na 10 szt., w tym cztery przeguby. które zostaną dostarczone do końca br. Pojazdy zostały zamówione przez grupę Voyages Emile Weber.

Pierwszych sześć egzemplarzy i2e to 12-metrowe autobusy elektryczne z układem drzwi 2-2-0. Wszystkie wyposażono w system "Eco Assist", który w czasie rzeczywistym pomaga kierowcy zoptymalizować styl jazdy, tak aby zmniejszyć zużycie energii i tym samym zwiększyć zasięg pojazdu. Zdaniem producenta, pojazdy mają zasięg ponad 200 km, co gwarantuje 16 godzin jazdy w ciężkich warunkach drogowych.

Hiszpańskie autobusy będą kursowały na trasie 290, która kursuje między Mersch (Gare) i Luksemburgiem (Terminus: Badanstalt) w godzinach od 5:20 do 23:43.

Irizary będą ładowane nocą w nowej zajezdni Bissen za pomocą sześciu ładowarek ze złączami Combo - CCS2, które również zostały dostarczone przez Irizar.

Według Ministerstwa Zrównoważonego Rozwoju i Infrastruktury w Luksemburgu, autobusowy projekt na linii 290 stanowi nowy etap dekarbonizacji transportu publicznego. Zgodnie z przyjętymi uchwałami, już w 2030 r. wszystkie autobusy RGTR w Luksemburgu mają mieć całkowitą zerową emisję.

W przypadku zakupu grupy Voyages Emile Weber to część programu "Mobilizacja mobilna", którego celem jest elektryzowanie transportu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.