TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Luksemburg zamawia kolejne elektrobusy. Od Irizara
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.01.2019 10:00:46
Luksemburg zamawia kolejne elektrobusy. Od Irizara

Firma przewozowa Voyages Simon - wzorem Grupy Voyages Emilie Weber - postawiła na markę Irizar i zamówiła sześć autobusów elektrycznych Irizar i2e.

Luksemburska firma przewozowa Voyages Simon - wzorem wcześniejszego kontraktu Grupy Voyages Emilie Weber - postawiła na markę Irizar i zamówiła sześć autobusów elektrycznych Irizar i2e.

Jak już wcześniej informowaliśmy w InfoBusie, Grupa Voyages Emilie Weber zakupiła już 21 autobusów elektrycznych Irizar i2e, z których 7 zostało już przekazanych i działa na terenie Luksemburga. Teraz kolejna spółka zajmująca się miejską komunikacją w Luksemburgu - Voyages Simon - zdecydowała się na zakup hiszpańskich elektrobusów, a dokładniej sześciu modeli i2e. Tym samym Luksemburg będzie posiadał 27 szt. w 100% elektrycznych, zeroemisyjnych autobusów marki Irizar, co daje Hiszpanom pozycję lidera na luksemburskim e-rynku.

Co warto podkreślić, zamówienie obejmuje zarówno dostawę fabrycznie nowych pojazdów, jak i ich serwis oraz dostawę infrastruktury ładowania.

Letnia dostawa

Każdy elektrobus z oferty Irizara wyposażony jest w technologię Grupy Irizar, zarówno pod względem urządzeń elektronicznych i komunikacyjnych, jak również w głównych elementów układu napędowego - od akumulatorów poprzez silnik po systemy ładowania.

Zamówione pojazdy mają 12-mterów oraz dwoje drzwi w układzie 2-2-0. Ich pojemność pasażerska to 40+1 miejsc siedzących, w tym dwa składane siedzenia i jedno miejsce na wózek inwalidzki. Łączna pojemność to 72 pasażerów. Zasięg pojazdów to 220 km. Pojazdy będą ładowane w nocy, na terenie zajezdni, sześcioma wielofunkcyjnymi ładowarkami ze złączami Combo - CCS2.

Pojazdy zostaną włączone do obsługi różnych linii w Luksemburg. Ich dostawa przewidziana jest na czerwiec 2019 r.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
elektrobus
Irizar
Luksemburg
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.