TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lux Express ponownie na linii Warszawa-Wilno [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 19.06.2020 13:00:07
Lux Express ponownie na linii Warszawa-Wilno [FILM]

Od 16 czerwca ponownie działa sieć ekspresowych połączeń autobusowych z Wilna do Warszawy.

W związku z otwarciem granic, estońska firma Lux Express poinformował o wznowieniu połączeń Polska-Litwa. Od poniedziałku, 15 czerwca.

Z Warszawy pierwszy po pandemii autobus Lux Express wyjechał w poniedziałek o godzinie 23.45 i do Wilna dotarł o godzinie 9.00 rano. Równolegle autokar z Wilna do Warszawy wyjechał o godzinie 22.30 i przyjechał do stolicy Polski następnego dnia rano o godzinie 6.00.

Przypomnijmy, że wcześniej – już pod koniec maja - Lux Express częściowo wznowił rejsy do pozostałych krajów nadbałtyckich.

Zobaczcie na filmie, jakie teraz w estońskich autokarach obowiązują zasady:


Bałtycki korytarz

Ponadto na tej trasie działa też drugi estoński przewoźnik pasażerski – Ecolines, który od 15 czerwca wznowił linię Ryga – Berlin. W tej relacji autobusy zatrzymują się w Wilnie, Kownie, Mariampolu, Suwałkach, Augustowie, Białymstoku i w Warszawie.

Ecolines poszedł jeszcze dalej i od 18 czerwca wznowił codzienne rejsy Ryga – Praga przez Warszawę i Wrocław, Wilno, Kowno i Poniewież.

Zaczyna się też ruch na litewskim niebie: węgierskie linie lotnicze Wizz Air wznowiły w poniedziałek, 15 czerwca, loty z Wilna na Cypr, a z kolei skandynawskie linie lotnicze SAS latają już z Wilna i Połągi do Kopenhagi.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
autokar
Lux Express
Litwa