TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lwów kupi 100 autobusów klasy MAXI. Jest przetarg!
PRZETARG, TABOR, UKRAINA InfoBus.pl - Opublikowano: 14.02.2020 12:00:23
Lwów kupi 100 autobusów klasy MAXI. Jest przetarg!

Lwowski transport publiczny wejdzie na wyższy poziom, a to za sprawą właśnie realizowanej odnowy taboru - i to zarówno w zakresie nowych autobusów, jak i tramwajów.

Lwowski transport publiczny wejdzie na wyższy poziom, a to za sprawą właśnie realizowanej odnowy taboru - i to zarówno w zakresie nowych autobusów, jak i tramwajów.

W lutym br. lwowska spółka tramwajowa "Lvivelectrotrans" ogłosiła przetarg na zakup 10 szt. tramwajów niskopodłogowych, a autobusowa firma LK ATP nr 1 ogłosiła przetarg na zakup 100 autobusów. Całość jest finansowana przez Europejski Bank Inwestycyjny w ramach projektu "Wsparcie dla miejskiego transportu publicznego Ukrainy." Do tego dochodzą gwarancje rządowe, dlatego cała procedura ma być zgodna z zasadami EBI.

Drugie wsparcie

Przypomnijmy, że podobny projekt został zrealizowany w 2017 roku. Wówczas zakupiono 150 nowych autobusów, 30 tramwajów i 50 nowych trolejbusów. To przyniosło szybką i znaczącą poprawę transportu publicznego we Lwowie, ale potrzeby okazały się znacznie większe. Stąd lutowy przetarg.

W zakresie tramwajów Lwów chce kupić 10 nowych składów o długości 30 m, czyli miasto celuj w podobna konstrukcję , jak 5-sekcyjny tramwaj lokalnej firmy Elektronu.

Z kolei w zakresie autobusów mamy w puli 100 szt. nowych 12-metrowych autobusów niskopodłogowych.

Termin składania wniosków upływa 24.03.2020, 13.00 czasu lokalnego.

-"Zapraszamy do wzięcia udziału w przetargu wszystkich producentów, zarówno ukraińskich, jak i zagranicznych "- powiedział Andriy Bely, zastępca dyrektora Departamentu Mieszkalnictwa i Infrastruktury LMR.

Na koniec dodajmy, że to ostatnio słowo Lwowa w zakresie transportowych zakupów. Obecnie trwają również przygotowania do przetargu na zakup aż 100 szt. bateryjnych trolejbusów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.