TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lwów z 10 trolejbusami od Electrona. Będzie jeszcze 40!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 07.11.2019 16:00:27
fot. lviv.ua

Lwowski transport publiczny czeka rewolucja. Miasto koncentruje się na pojazdach przyjaznych dla środowiska - tramwajach, trolejbusach i elektrobusach.

Lwowski transport publiczny czeka rewolucja. Miasto koncentruje się na pojazdach przyjaznych dla środowiska - tramwajach, trolejbusach i elektrobusach. Aktywnie działa też na rzecz poprawy transportu pasażerskiego, modernizacji i zwiększenia liczby jednostek. 

W tym roku lokalny producent - ukraińsko-niemieckie konsorcjum ElectronTrans i PJSC Concern-Electron - wyprodukuje 50 nowych trolejbusów na zamówienie miasta. Ponadto przebudowę przejdzie sieć trakcyjna oraz zajezdnia trolejbusowa. Na jej terenie 4 listopada burmistrz Lwowa, Andrij Sadowy oficjalnie odebrał pierwsze 10 trolejbusów wyprodukowanych przez Electron.

"Dzisiaj otrzymaliśmy 10 trolejbusów nowej generacji. To pierwsza dziesiątka z 50, które produkuje dla nas Electron. Jakość jest doskonała, klimatyzacja dla pasażerów, klimatyzacja dla kierowcy, można naładować telefon- nic dodać, nic ująć. W porównaniu do już eksploatowanych są to bardzo dobre samochody. Cieszę się, że to nasz lwowski producent wykonuja. To wygoda dla mieszkańców, miejsca pracy i podatki pozostają we Lwowie" - mówił Andrij Sadowy.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację klimatyczną miasto chce mocno postawić na pojazdy z napędem elektrycznym. 50 trolejbusów to pierwszy etap tej strategii. W planach jest kolejne 100 trolejbusów, które Lwów ma pozyskać przy wsparciu International Finance Corporation. 

Miasto jednak nie zapomina o Electronie. Ten bowiem będzie niedługo homologował swój autobus elektryczny na rynek niemiecki. A jeśli tak się stanie brany jest pod uwagę duży zakup elektrobusów. Ten projekt byłby realizowany wspólnie z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. 

"W ciągu najbliższych dwóch lat Lwów musi wymienić ponad 250 jednostek transportu publicznego, aby przewozić mieszkańców w komfortowych warunkach" - powiedział Andrij Sadowy, burmistrz Lwowa.

O nowych Electronach
Nowe trolejbusy Electron mają kamery CCTV, zaawansowane systemy GPS, ładowarki USB do telefonów oraz Wi-Fi. Każdy trolejbus jest wyposażony w dwa klimatyzatory- osobny dla przestrzeni pasażerskiej i oddzielny dla kierowcy. W pojazdach zamontowano nowe fotele pasażerskie według autorskiego projektu Electrona. Wykonane są z poliamidu wypełnionego szkłem - bezpiecznego i niepalnego materiału. Nadwozia trolejbusów ze stali nierdzewnej niskostopowej z dodatkową powłoką antykorozyjną i wykończone dodatkowo panelami aluminiowo-kompozytowymi mają pozwolić na eksploatację przez min. 20 lat.

Współpraca Lwowa z Electronem rozpoczęła się w 2013 r. od zamówienia pierwszego tramwaju niskopodłogowego. Kolejny podobny tramwaj został zamówiony przez miasto w 2014 r. Natomiast w 2015 r. miasto otrzymało elektryczny autobus od producenta.

W sumie przez ostatnie pięć lat Lwów zamówił od Electrona 135 jednostek: 10 trolejbusów, 9 tramwajów, autobus elektryczny i 105 autobusów - z czego 50 zamówiono w ubiegłym roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Ukraina
Lwów
Electron
trolejbus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !