TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lwów zamawia 250 elektrobusów! Od Electrona
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.09.2020 11:00:52
Lwów zamawia 250 elektrobusów! Od Electrona

Podpisano umowę na dostawę 250 autobusów elektrycznych dla Lwowa!

10 września ukraiński koncern Electron, miasto Lwów, miejska spółka Lvivelectrotrans i konsorcjum prywatnych przewoźników autobusowych Ecopastrans podpisały umowę na zakup 250 elektrycznych autobusów.

Fakt ten potwierdził 15 września burmistrz Lwowa, na antenie radia Lwowska Khvylia:

- "W zeszłym tygodniu podpisaliśmy umowę na zakup 250 autobusów elektrycznych. To wyjątkowy moment i to nie tylko we Lwowie, czy na Ukrainie, ale także w Europie. Wcześniej podpisaliśmy też umowę z Electronem na 10 tramwajów, co jest poważnym impulsem dla rozwój transportu publicznego. Teraz chcemy wymienić wszystkie autobusy w mieście. Bez nowego taboru nasza transportowa sytuacja się nie zmieni, dlatego musimy teraz mocno zainwestować w miejską komunikację"- powiedział burmistrz Lwowa Andrij Sadovy.

200 + 50

Podpisana we wrześniu umowa przewiduje zakup przez miasto 250 autobusów elektrycznych, z czego 200 sztuk kupią prywatni przewoźnicy.

Jak podkreślili uczestnicy wydarzenia, transport elektryczny to priorytet Lwowa. Miasto przez 4 lata testowało jeden elektryczny autobus marki Electron i na bazie tych doświadczeń zdecydowało się niemal całkowicie zmodernizować swój tabor i zastąpić stare minibusy parkiem 200 nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska i ekonomicznych elektrobusów.

Do tego umowa przewiduje zakup 50 autobusów elektrycznych, które uzupełnią miejską flotę.

Klasa MIDI

Pod kątem lwowskiego kontraktu, firma Electron opracuje nowy, 10-metrowy autobus elektryczny, który będzie zgodny z lwowskimi wymaganiami technicznymi, wynikającymi ze specyfiki funkcjonowania transportu publiocznego w tym mieście.

Jak zapewnił prezes Electronu, Yuri Bubes, potężny potencjał przemysłowy przedsiębiorstwa i wysoki udział własnych części i podzespołów w produkcji pojazdów elektrycznych, pozwala zaoferować ukraińskiemu miastu dobrą cenę zakupu.

Realizacja całego projektu została oszacowana na trzy lata. Zgodnie z umową, pierwszy model nowego autobusu elektrycznego Electron pojawi się za osiem miesięcy, po czym rozpocznie się jego seryjna produkcja.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
elektrobus
Ukraina
Electron