TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Macedonia: Wypadek pracowniczego autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 14.02.2019 10:18:12

Macedonia Północna: 13 osób zginęło w wypadku autobusu.

Trzynaście osób zginęło i około 30 zostało rannych w wypadku autobusu z robotnikami, do którego doszło w środę - 13 lutego - w Macedonii Północnej - podał minister zdrowia tego kraju. Autobus z niewiadomych przyczyn skręcił z drogi i wpadł do 10-metrowego wąwozu.

Minister zdrowia Venko Filipce poinformował, że siedem osób zginęło na miejscu, a pozostałe zmarły w szpitalach, do których przewieziono ok. 30 rannych.

Wśród rannych jedna osoba jest w bardzo poważnym stanie - podał dyrektor szpitala w Skopje Hristijan Kostow. Ranna jest też kobieta w ciąży.

Do wypadku autobusu, przewożącego w środę wieczorem około 50 robotników, doszło na drodze łączącej miasto Tetovo ze Skopje, w odległości 25 km od stolicy kraju. Robotnicy jechali ze Skopje do miasteczka Gostivar, gdzie większość z nich mieszka - poinformował jego burmistrz. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana.

Okoliczni mieszkańcy pospieszyli z pomocą ofiarom wypadku, wyciągając osoby ranne z autobusu, w tym jego kierowcę.

Świadek wypadku Samet Musliu powiedział prywatnej telewizji Telma, że ekipy ratunkowe musiały rozcinać autobus, aby wydobyć z niego ludzi.

"Czuło się silny zamach benzyny i obawialiśmy się, że autobus wybuchnie" - powiedział.

Macedonia w ostatnich dniach po 27 latach sporów z Grecją zmieniła nazwę na Macedonia Północna.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Macedonia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.