TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Malczyce kupują autobusy. Hybrydy i elektrobus
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.01.2020 15:00:33
fot. Gmina Malczyce, facebook.com

Malczyce uruchamiają komunikację publiczną, więc potrzebują autobusów. Od tygodnia gmina szuka dostawców dwóch pojazdów hybrydowych klasy MAXI i jednego elektrobusa klasy MIDI. W Malczycach chcą dostawy już w wakacje

Malczyce uruchamiają komunikację publiczną, więc potrzebują autobusów. Od tygodnia gmina szuka dostawców dwóch pojazdów hybrydowych klasy MAXI i jednego elektrobusa klasy MIDI. W Malczycach chcą dostawy już w wakacje.

Przypomnijmy, że Malczyce są wśród kilku dolnośląskich gmin, którym w lipcu ubiegłego roku przyznano dofinansowanie unijne na zakup nowego taboru autobusowego. Plany zakładają, że gmina pozyska dwa autobusy z napędem hybrydowym oraz jeden elektrobus.

Dla Malczyc to jednak spore wyzwanie, gdyż gmina nie miała jeszcze do czynienia z komunikacją miejską. Dlatego urzędnicy zaczęli od działa od poszukiwania merytorycznego wsparcia, aby przygotować się i sprawnie przeprowadzić zapowiadany przetarg.

Przetarg? Czas, start
7 stycznia 2020 r. ruszył zapowiadany przetarg. Został on podzielony na dwie części. Na całe zamówienie składają się więc następujące odrębne zadania:

  • zadanie nr 1 obejmujące dostawę 2 sztuk nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów o napędzie hybrydowym (spalinowo-elektrycznym) klasy MAXI
  • zadanie nr 2 obejmujące dostawę 1 autobusu elektrycznego klasy MIDI wraz ze stacją szybkiego ładowania autobusu elektrycznego

W obu przypadkach termin dostaw są identyczne. W Malczycach założyli, że dostawy będą zrealizowane najpóźniej do 14 sierpnia 2020 r. To może być trochę za mało czasu. Tym bardziej, że dodatkowo jest punktowane przyspieszenie dostaw.

Formalności
Pora wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Zaczynamy od zadania hybrydowego. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to 3 mln PLN. Na taką samą sumę należy wykazać także fakt posiadania ubezpieczenia. Ponadto oferent musi wykazać się realizacją w ciągu ostatnich trzech lat dostawą minimum dwóch autobusów hybrydowych. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 250 000 PLN.

Jeśli chodzi o część na dostawę elektrobusu z ładowarką warunki są następujące. Minimum w zakresie zdolności finansowej potencjalnego oferenta to 1 mln PLN. Na taką samą sumę należy wykazać także fakt posiadania ubezpieczenia. Warunek doświadczenia w Malczycach uznają za spełniony jeśli wykonawca udowodni, że ciągu ostatnich trzech lat dostarczył min. jeden autobus elektryczny. I do kompletu wadium. To wynosi bowiem 80 000 PLN.

Na oferty w Malczycach czekają do 18 lutego 2020 r. W każdej z części mamy cztery kryteria oceny. Są to:

  • cena oferty - waga 60%
  • termin dostawy autobusów - waga 10 %
  • okres gwarancji na prawidłową pracę i właściwy stan techniczny układu napędowego - waga 15 %
  • okres gwarancji na prawidłową pracę i właściwy stan techniczny magazynów energii - waga 15 %


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Malczyce
UG
elektrobus
hybryda
ładowarka