TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Malczyce unieważniają przetarg na autobusy, bo... zdradziły Volvo
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.02.2020 14:00:55
Malczyce unieważniają przetarg na autobusy, bo... zdradziły Volvo

Na razie Malczyce mogą zapomnieć o pierwszych w swojej historii własnych autobusach. Osiem dni temu, 11 lutego gmina przerwała przetarg na ich zakup. A wszystko przez to, że niechcący ujawniono tożsamość jednego z potencjalnych oferentów.

Na razie Malczyce mogą zapomnieć o pierwszych w swojej historii własnych autobusach. Osiem dni temu, 11 lutego gmina przerwała przetarg na ich zakup. A wszystko przez to, że niechcący ujawniono tożsamość jednego z potencjalnych oferentów.

Przypomnijmy, że Malczyce są wśród kilku dolnośląskich gmin, którym w lipcu ubiegłego roku przyznano dofinansowanie unijne na zakup nowego taboru autobusowego. Plany zakładają, że gmina pozyska dwa autobusy z napędem hybrydowym oraz jeden elektrobus.

Dla Malczyc to jednak spore wyzwanie, gdyż gmina nie miała jeszcze do czynienia z komunikacją miejską. Dlatego urzędnicy zaczęli od działa od poszukiwania merytorycznego wsparcia, aby przygotować się i sprawnie przeprowadzić zapowiadany przetarg.

7 stycznia 2020 r. ruszył zapowiadany przetarg. Został on podzielony na dwie części. Na całe zamówienie składały się więc następujące odrębne zadania:

  • zadanie nr 1 obejmujące dostawę 2 sztuk nowoczesnych, niskoemisyjnych autobusów o napędzie hybrydowym (spalinowo-elektrycznym) klasy MAXI
  • zadanie nr 2 obejmujące dostawę 1 autobusu elektrycznego klasy MIDI wraz ze stacją szybkiego ładowania autobusu elektrycznego

W obu przypadkach termin dostaw są identyczne. W Malczycach założyli, że dostawy będą zrealizowane najpóźniej do 14 sierpnia 2020 r. To może być trochę za mało czasu. Tym bardziej, że dodatkowo jest punktowane przyspieszenie dostaw.

Oferty dla Malczyc mieliśmy poznać wczoraj. Tak się jednak nie stało. 11 lutego urzędnicy unieważnili przetarg. Jak sami wskazali chodziło o niemożliwą do usunięcia wadę. W trakcie publikacji odpowiedzi na pytania do SIWZ, co miało miejsce 5 lutego ujawnili jednego z producentów, którzy byli zainteresowani złożeniem oferty.

Okazał się nim być Volvo. Gmina niedostatecznie zamazała w jednym z pytań, że pochodzi ono od szwedzkiego producenta. W związku z tym urzędnicy szybko zdecydowali się na unieważnienie przetargu. Pozostaje więc czekać na powtórkę. Oby już bez błędów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Malczyce
UG
Volvo
hybryda
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.