TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mali: Autobus najechał na minę
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.09.2019 09:43:37

Do 14 wrosła liczba ofiar wybuchu miny pod autobusem.

Do 14 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych wypadku, który miał miejsce 3 września w centrum Mali, gdy autobus pełen pasażerów wjechał na minę - podały miejscowe źródła policyjne. Wcześniej informowano o ośmiu zabitych.

Autobus należący do prywatnej firmy transportowej jechał z miejscowości Douentza w centrum Mali do położonego na północy kraju miasta Gao. Ok. 30 km za Douentzą pojazd wjechał na minę, która eksplodowała. Zginęło 14 osób, 8 zostało rannych, wśród nich dwoje dzieci. Autobusem podróżowało ok. 50 pasażerów.

W tym roku to drugie tego typu wydarzenie w Mali. W styczniu, także w pobliżu Douentzy, jadący w konwoju pojazd sił pokojowych ONZ wjechał na minę, w wyniku czego zginęło dwóch żołnierzy pochodzących ze Sri Lanki, a wielu zostało rannych.

W Mali od 2012 roku, kiedy to północna część kraju dostała się pod kontrolę islamistów, trwa wojna domowa. W styczniu 2013 roku francuska armia przeprowadziła zbrojną interwencję, wypierając siły dżihadystyczne z okupowanych terenów. Jednak zwłaszcza w środkowej części państwa są obszary wciąż pozostające poza kontrolą sił rządowych Mali, wojsk francuskich czy oenzetowskich. Od 2015 roku akty przemocy na tych obszarach są częstsze i przesuwają się także na południe. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Mali
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.