TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Małopolska: Pijany kierowca z niepełnosprawnymi dziećmi
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 02.10.2018 13:39:46

Małopolska: Pijany kierowca wiózł do szkoły niepełnosprawne dzieci

Policjanci zatrzymali w poniedziałek - 1 października -  pijanego kierowcę, który przywiózł do szkoły w Oświęcimiu 12 niepełnosprawnych dzieci. Miał w organizmie 0,58 promila alkoholu. Mężczyzna może na dwa lata trafić do więzienia – podała policja.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że funkcjonariusze skontrolowali autokar, który odjeżdżał sprzed Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Oświęcimiu. Od 61-letniego kierowcy wyczuli woń alkoholu.

"Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,58 promila. Kierowca został zatrzymany. Policjanci ustalili, że kilka minut wcześniej przywiózł do szkoły 12 dzieci uczących się w ośrodku" – podał Gleń.

Policjant dodał, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej trzy lata. Musi się też liczyć z konsekwencjami finansowymi. Sąd w takich przypadkach obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
promile
Małopolskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.