TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Małopolskie: Akcja "Bezpieczny Autokar" trwa
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.02.2018 14:56:53

Tylko pierwszego dnia ferii zimowych małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 14 autobusów,

Tylko pierwszego dnia ferii zimowych małopolscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 14 autobusów, którymi podróżowało w sumie 560 osób. Dwa z nich nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy z powodu stwierdzonych poważnych usterek technicznych, które stwarzały zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na terenie województwa małopolskiego ferie zimowe rozpoczęły się w sobotę, 10 lutego 2018 r. Jak co roku, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie w tym okresie skupiają swoją uwagę przede wszystkim na autobusach przewożących dzieci i młodzież wraz z opiekunami na zimowy wypoczynek. Pierwszego dnia ferii skontrolowali 14 autobusów, którymi podróżowało łącznie 560 osób. Dwa pojazdy nie pojechały z miejsca kontroli w dalszą trasę i przewoźnicy musieli zapewnić dzieciom zastępczy transport, aby bezpiecznie mogły dotrzeć na zimowy wypoczynek.

W pierwszym przypadku bieżnik jednej z opon kontrolowanego autobusu był nadmiernie zużyty i niewłaściwie ustawiono zbieżność kół. Inspektorzy zauważyli też wycieki płynów eksploatacyjnych z silnika pojazdu. Autobusem tym podróżowało 32 dzieci. Kierujący nim wyjechał z Tarnowa i chciał dojechać do Zawoi.

Drugim tego typu pojazdem kierowca przewoził 25 dzieci z Bukowna. Celem podróży była stolica Tatr. Podróż ta została przerwana w Głogoczowie, ponieważ podczas kontroli inspektorzy stwierdzili nadmiernie zużyty bieżnik opony, z której wystawały druty.

W obu przypadkach przewoźnicy musieli zapewnić dzieciom sprawny technicznie autobus zastępczy, aby bezpiecznie mogły dotrzeć na zimowy wypoczynek. Natomiast kierowców ukarano mandatami w łącznej wysokości 1 350 złotych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
WITD Kraków
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.