TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Małopolskie: Autokar z zakazem dalszej jazdy
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.08.2018 13:10:55

Małopolscy inspektorzy zatrzymali autobus z dziećmi i wydali zakaz dalszej jazdy

Poważne naruszenia i znaczne przekroczenie czasu pracy stwierdzili małopolscy inspektorzy ITD podczas kontroli autokaru, który miał zabrać 40 dzieci na wycieczkę.

Podczas czwartkowej - 23.08 - kontroli, małopolscy inspektorzy zatrzymali do kontroli autokar, którym podróżowała grupa dzieci na trasie Pułtusk – Kraków. Ze względu na uszkodzoną oponę, jazda autobusem mogła stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno pasażerów, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kontrola wykazała także, że kierowca przekroczył czas jazdy ciągłej. Tablice informujące o przewozie dzieci umieszczono w niewłaściwym miejscu.

W związku z naruszeniem przepisów, kierowcy zatrzymano dowód rejestracyjny i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia usterki. Szofer został także ukarany mandatem karnym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Małopolskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.