TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mamy autobusową reprezentację na Mistrzostwa Świata
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.05.2018 09:00:53
Mamy autobusową reprezentację na Mistrzostwa Świata

W miniony weekend najlepsi kierowcy zawodowi zmagali się w Krakowie. Stawką był miejsce w narodowej kadrze i wyjazd na Mistrzostwa Świata Kierowców w Gent.

W sobotę 19 maja br. na terenie Motor Show-Targów w Krakowie miały miejsce eliminacje do Mistrzostw Świata Kierowców Zawodowych.

Najlepszymi kierowcami okazali się Ci, którzy popełnili najmniej błędów w jeździe na precyzję po specjalnym torze, w konkursie z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz testu teoretycznego z przepisów prawa o ruchu drogowym i czasu pracy/jazdy. Zawody odbywały się w 3 kategoriach:

A – ciężarówka solo do 12 t,

B – autokar,

C – zestaw z naczepą.

W autobusowej konkurencji najlepsza trójka to:

1. Daniel Szukalski,

2. Mirosław Braczyński,

3. Paweł Kukuła.

Mistrz z Bydgoszczy

Tym samym autobusowym Mistrzem Polski Kierowców Zawodowych został Daniel Szukalski z bydgoskich Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. Pan Daniel złoty medal zdobył w niecałe 6 minut pokonując tor przeszkód 15-metrowym turystycznym autobusem Irizar i6. Brawo!

Do czwartku Mistrza Polski można spotkać linii MZK Bydgoszcz nr 64.

Kierowcy, którzy zajęli najwyższe pozycje w eliminacjach zapewnili sobie miejsce w reprezentacji Polski na najbliższe Mistrzostwa Świata Kierowców Zawodowych UICR, które odbędą się tym razem w Belgii (Gent) w dniach 26-30.09.2018 r. Organizatorem krakowskich eliminacji była redakcja Polski Traker Bus.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
kierowca
MZK Bydgoszcz
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.