TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN jako symbol protestu. W Radomiu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.06.2019 10:00:06
fot. Łukasz Wójcik, UM Radom

Ponad 18-metrowy autobus MAN oklejony grafiką nawiązującą do wydarzeń Radomskiego Czerwca 76 wyjechał na ulice Radomia. To jeden z elementów promujących tegoroczne obchody Radomskiego Protestu Robotniczego.

Ponad 18-metrowy autobus MAN oklejony grafiką nawiązującą do wydarzeń Radomskiego Czerwca 76 wyjechał na ulice Radomia. To jeden z elementów promujących tegoroczne obchody Radomskiego Protestu Robotniczego.


O radomskim i jednocześnie jedynym w Polsce MAN-ie Lion's City GL pisaliśmy między innymi tutaj.


"Chcemy, żeby komunikacja publiczna w naszym mieście była nie tylko bezpieczna i przyjazna, ale także, żeby edukowała młode pokolenie radomian. Chcemy wyposażać młodzież w niezbędną wiedzę na temat wydarzeń sprzed 43 lat. Możemy z dumą podkreślać, że polska i europejska droga do wolności zaczęła się w Radomiu" – mówił podczas prezentacji autobusu prezydent Radosław Witkowski.


"Zdajemy sobie sprawę jak ciekawym elementem naszego miasta jest ten długi autobus. W zeszłym roku jeździł on po Radomiu z grafiką nawiązującą do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Teraz zdecydowaliśmy się na logo "Zaczęło się w Radomiu" i grafiki związane z Radomskim Czerwcem 76. Co roku będziemy chcieli zrobić coś, aby upamiętnić wydarzenia z 1976 roku" – zapowiedział Konrad Frysztak, zastępca prezydenta Radomia.


Na autobusie został umieszczony m.in. rysunek Tomasza Domańskiego, który został wybrany w konkursie ogłoszonym przy okazji jednej z rocznic Czerwca 76. - Tych grafik wybraliśmy kilka i co roku używamy ich wymiennie. W tym roku obchody Radomskiego Czerwca 76 promuje motyw ręki oznaczonej sowiecką gwiazdą, która jak pacynkami porusza zomowcami. Te grafiki to jeden z tych elementów, które rzeczywiście w obchody mocno się wpisały – mówi Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia.


MAN z logo i grafiką Radomskiego Czerwca 76 będzie jeździł po Radomiu obsługując najbardziej obciążone linie: 4, 7, 9 i 17.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
MPK Radom
MAN