TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN pochwalił się fabryką w Starachowicach [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.07.2017 12:08:02
MAN pochwalił się fabryką w Starachowicach [FILM]

Na początku lipca 2017 r. grono kilkudziesięciu dziennikarzy z całej Europy zwiedziło zakład MAN Bus w Starachowicach. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, w tym m.in. film o modernizacji fabryki.

Na początku lipca 2017 r. grono kilkudziesięciu dziennikarzy z całej Europy zwiedziło zakład MAN Bus w Starachowicach. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, w tym m.in. film o modernizacji fabryki, który wyprodukowała firma Monolit Media - wydawca portalu InfoBus.pl. Zobaczcie sami, jak bardzo zmienił się w ostatnim czasie starachowicki MAN.

Fabryka się zmienia

Starachowicki zakład przechodzi cały czas dynamiczne zmiany. Punktem kulminacyjnym było uruchomienie 14 października 2016 r.  produkcji kompletnych autobusów miejskich Lion`s City. Według szacunków, inwestycja ta przyniosła ok. 800 nowych miejsc pracy w Starachowicach. Tym samym zamknięto proces przenoszenia kolejnych etapów montażu pojazdów z zakładu MAN Bus Sady i pod koniec ubiegłego roku fabryka pod Poznaniem została zamknięta. Aktualnie ten teren wystawiony jest na sprzedaż.

W grudniu 2016 w starachowickiej fabryce wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Podwoziowego. Termin zakończenia inwestycji, dzięki której pracę znajdzie 130 osób, planowany jest na II połowę 2017 roku. W ramach inwestycji wybudowana zostanie nowa hala o powierzchni ponad 6500 m kw. Będą tutaj montowane zarówno niskopodłogowe podwozia (co ma teraz miejsce w ramach linii kompletnych pojazdów), jak i wysokopodłogowe podwozia, które dotychczas powstały w niemieckim zakładzie w Salzgitter. Tym samym Starachowice staną się centrum europejskiej produkcji autobusów MAN i będą eksportować swoje produkty na cały świat. 

To nie wszystko. W tym roku MAN Bus rozpoczął też realizację kolejnej inwestycji. Na ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach produkowane będą dachy do autobusów typu sandwich. Filia znajduje się w starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wcześniej ta nieruchomość należała do Stara i teraz przechodzi kapitalny remont, które potrwa do końca 2017 roku.Sprawdź też:
MAN
fabryka
Starachowice

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.