TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MAN pochwalił się fabryką w Starachowicach [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.07.2017 12:08:02
MAN pochwalił się fabryką w Starachowicach [FILM]

Na początku lipca 2017 r. grono kilkudziesięciu dziennikarzy z całej Europy zwiedziło zakład MAN Bus w Starachowicach. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, w tym m.in. film o modernizacji fabryki.

Na początku lipca 2017 r. grono kilkudziesięciu dziennikarzy z całej Europy zwiedziło zakład MAN Bus w Starachowicach. Przygotowano dla nich wiele atrakcji, w tym m.in. film o modernizacji fabryki, który wyprodukowała firma Monolit Media - wydawca portalu InfoBus.pl. Zobaczcie sami, jak bardzo zmienił się w ostatnim czasie starachowicki MAN.

Fabryka się zmienia

Starachowicki zakład przechodzi cały czas dynamiczne zmiany. Punktem kulminacyjnym było uruchomienie 14 października 2016 r.  produkcji kompletnych autobusów miejskich Lion`s City. Według szacunków, inwestycja ta przyniosła ok. 800 nowych miejsc pracy w Starachowicach. Tym samym zamknięto proces przenoszenia kolejnych etapów montażu pojazdów z zakładu MAN Bus Sady i pod koniec ubiegłego roku fabryka pod Poznaniem została zamknięta. Aktualnie ten teren wystawiony jest na sprzedaż.

W grudniu 2016 w starachowickiej fabryce wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Podwoziowego. Termin zakończenia inwestycji, dzięki której pracę znajdzie 130 osób, planowany jest na II połowę 2017 roku. W ramach inwestycji wybudowana zostanie nowa hala o powierzchni ponad 6500 m kw. Będą tutaj montowane zarówno niskopodłogowe podwozia (co ma teraz miejsce w ramach linii kompletnych pojazdów), jak i wysokopodłogowe podwozia, które dotychczas powstały w niemieckim zakładzie w Salzgitter. Tym samym Starachowice staną się centrum europejskiej produkcji autobusów MAN i będą eksportować swoje produkty na cały świat. 

To nie wszystko. W tym roku MAN Bus rozpoczął też realizację kolejnej inwestycji. Na ulicy Ostrowieckiej w Starachowicach produkowane będą dachy do autobusów typu sandwich. Filia znajduje się w starachowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wcześniej ta nieruchomość należała do Stara i teraz przechodzi kapitalny remont, które potrwa do końca 2017 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
fabryka
Starachowice
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.